Кам'янець-Подільський

Троє кам’янчан стали співавторами святочної збірки «Різдво через Збруч»

Збірка святочних оповідань «Різдво через Збруч»Усім любителям святочних книжок видавнича група «КМ-БУКС» подарувала напередодні Різдва ще одну – збірку оповідань «Різдво через Збруч», що побачила світ у серії «КМ The BEST».

До авторського складу книги увійшло 7 українських письменників, серед яких троє кам’янчан: Андрій Павловський, Лора Підгірна, Віоліна Ситнік.

«До збірки «Різдво через Збруч» увійшли особливі та трепетні історії письменників (як уже відомих українським читачам, так і дебютантів), що, власне, мешкають по обидва боки Збруча», – зазначила в своєму повідомленні у «Facebook» упорядник збірки Лора Підгірна – журналістка, письменниця, авторка проекту «Літературний туризм».

Поділля презентують автори із Кам’янця-Подільського, а Галичину – автори із Тернополя (Олег Вітвіцький, Софія Пасічник), Івано-Франківська (Ольга Деркачова), Теребовлі (Наталка Михно).

«Різдвяна пора – завжди особлива. Це час, коли кожен по-своєму шукає, подібно до біблійних мудреців, особливу яскраву зорю, що здатна зігріти душу і вказати шлях до затишку, злагоди і вмиротворення. Часи змінюються, а от прагнення вільно жити у мирі, любові і з чистою совістю – незмінне…

Як, попри тривалі образи, подарувати хворій близькій людині зимове свято у липні? Чи можливо за короткий час на самоті переосмислити минуле і зустріти свято з оновленим світобаченням? Чи правда, що дітям дано бачити більше і що уявні друзі іноді не такі вже й уявні? Якими стравами здавна зустрічають свято на заході нашої держави? Все це і навіть більше ви знайдете на сторінках збірки «Різдво через Збруч», – йдеться у анотації до збірки.

Віоліна Ситнік (письменниця)

«Коли-небудь я напишу святочний роман, а поки що роблю свій посильний вклад у святочну літературу у вигляді різдвяних оповідань. Моїх там (у збірці «Різдво через Збруч» – ред.) – цілих два. Два діаметрально протилежних. Одне, реалістичне, про переосмислення власного життя, страждання і, як наслідок, прощення, а інше – казково-магічне – про подорож у часі та Кам’янець-Подільський як останню столицю УНР», – розповіла в «Instagram» про свої оповідання Віоліна Ситнік.

Андрій Павловський (журналіст, письменник)

«Люблю святочні історії. У них особлива магія. Для мене це – неодмінні «інгредієнти» свята, що створюють справжній різдвяний настрій. Тому питання про те, писати чи не писати власну історію для збірки «Різдво через Збруч», навіть не виникало. Звісно, що писати! Так і з’явилося на світ оповідання «Черешневий бісквіт», що розповідає декілька різдвяних історій», – повідомив «7 днів» Андрій Павловський.

Збірка «Різдво через Збруч» незабаром буде презентована в Кам’янці-Подільському, тож слідкуйте за анонсами. Наразі ж книгу можна замовити на сайті видавничої групи «КМ-БУКС» або придбати у мережі книгарень «Буква».

Ці рядки я пишу зараз далеко від України, де найкраще усвідомлюєш як різниться українське Різдво від тих різдвяних свят, які мають європейці, мешканці Швейцарії, Франції, Німеччини. Гарно. Потужно. Гостинно. Весело. Заможно. Але українське Різдво – це щось ОСОБЛИВЕ!!! Збірка оповідань «Різдво через Збруч», як на мене, з’явилася дуже вчасно. На відміну від інших книжок, що з’являються напередодні різдвяних свят, вона є не тільки книгою про абстрактне Різдвяне Диво, але, насамперед, про Різдвяне Диво для українців, що мешкають по обидва боки Збруча. Це ще й у певному сенсі, книга-місія, бо, напевне, уперше автори по обидва боки Збруча об’єдналися у такому форматі – форматі різдвяних оповідань – аби презентувати свою творчість на суд читача, а разом із тим – власну проукраїнську громадянську позицію. І хоч наші читачі знайдуть під палітуркою «Різдва через Збруч» і романтичні новели, і життєві історії, і навіть, дитяче оповідання – наша збірка, найперше, про Різдво й Україну, про українське Різдво. Про споконвічну віру, яка окриляє кожного із нас. Віру в те, що усе погане залишається у році минулому й разом із Рожденним Спасителем приходить, обновляється в оселях українців радість, мир, щастя, добробут. Приємним бонусом стане й Стравопис через Збруч, який увійшов до збірки. У ньому – переписи рецептів давніх українських смаколиків, що готували наші подільські й галицькі бабусі напередодні Різдва. Тому приємного усім читання й смакування, друзі-читачі! З повагою упорядниця й співавторка збірки «Різдво через Збруч» Лора Підгірна (Белфорт, Франція).

Збірка святочних оповідань «Різдво через Збруч»

Фото kmbooks.com.ua, facebook.com, Сергія Боднара.

Новини по темі

Back to top button