ІнцидентиКам'янець-Подільський

Відкрито «Поклик душі» Петра Ігнатьєва

8 червня в Галереї мистецтв Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відкрилась виставка олійного живопису Петра Ігнатьєва «Поклик душі».

У Старе місто завітали друзі та колеги Петра Дмитровича, поціновувачі сучасного мистецтва, представники ЗМІ. Відомий фотохудожник відкрив у день свого народження 150-ту виставку. І, якщо прихильники його таланту звикли до фотовиставок митця, то «Поклик душі» стала для усіх приємним сюрпризом, адже її сформували не світлини, а живописні роботи.

Як розповів автор полотен, олійними фарбами почав працювати у 2019 році. Як і на світлинах, так і на полотні став увіковічувати навколишню красу. На презентації робіт художник розповів, що 42 картини, які сформували «Поклик душі», написані упродовж 4 місяців!

Чому взявся за пензель і фарби тепер? Каже, що бажання знову писати олією з’явилось після відкриття дебютної виставки «Ретроцикл» перших випускників Дитячої художньої школи, яка взимку відкрила цикл експозицій, присвячених 50-річчю Кам’янець-Подільскої ДХШ. Свою роль зіграла і поїздка закордон, під час якої Петро Дмитрович відвідав Ватикан, Італію.

На роботах Ігнатьєва – Верховина, Воловець, Нідерланди, Ватикан. Яку картину не візьми, кожна виграє яскравими барвами, дарує позитив, тепло та приємні миті перегляду.

Привітальні слова з нагоди відкриття виставки та іменин Петра Дмитровича звучали від директора департаменту гуманітарної політики Альони Куземи та начальника управління культури і туризму Петра Гаврилюка, які за дорученням міського голови Михайла Сімашкевича нагородили митця відзнакою «За заслуги перед міською громадою».

До привітань приєднались: фотохудожник, заслужений працівник культури Станіслав Стояновський, художник, член Національної спілки художників України Микола Панасюк. Далі естафу слів подяки, щирого захоплення творчістю Петра Дмитровича, його життєрадісністю та яскравим колоритом перейняли й інші учасники відкриття виставки – вітали особисто та на папері. Пропонуємо вашій увазі декілька записів із книги відгуків Галереї мистецтв, зроблені на презентації «Поклику душі».

Руслан Романюк: «Вітаємо з виставкою. Щиро дякуємо за позитивні моменти та гарний настрій від перегляду Ваших картин. Отримали море емоцій та позитиву! І у Ваш день народження прийміть найщиріші привітання та побажання».

Юлія Яворська-Лискун: «Дякую за казку, створену Петром Дмитровичем! Дякую! Щиро дякую!».

Микола Панасюк: «Ой, дорогий Петре Дмитровичу, дуже радий за Вас, за Ваші яскраві, гарні роботи. Гарного шляху Вам і всього доброго».

Що ж, на завершення надаємо слово і Петру Дмитровичу: «Шановні кам’янчани, гості міста, художники, учні ДХШ, запрошую вас відвідати цікаву, ліричну виставку живопису «Поклик душі». Буду вдячний усім, хто завітає до Галереї мистецтв аби ознайомитись із моїм творчим доробком, який презентуватиметься до 07 липня».

Новини по темі:

Back to top button