Кам'янець-Подільський

Акварелі Миколи Мельника

Микола Мельник

18 липня Виставкова зала презентувала кам’янчанам та гостям міста нову виставку – «Акварель» відомого тернопільського художника, живописця Миколи Мельника.

Уже більше як 50 років чоловік тримає в руках пензель і закарбовує на своїх полотнах місця неймовірної краси, людей щирих душею та з любов’ю в серці, речі, які автор хоче зберегти для майбутніх поколінь. А для цього має чималий хист – художник володіє техніками акварельного та олійного живопису в жанрах портрету, натюрморту та пейзажу.

Влітку він часто бере намет і мандрує Україною, щоб відтворити на полотні замки, фортеці, храми, пейзажі. Одним словом усе, що тішить око митця. А потім, звісно, порадує і прихильників його творчості. Пан Микола – невтомний мандрівник. Частенько, наприклад, його можна зустріти у Верховині. А поряд і Криворівня. Зі своїми неймовірно красивими краєвидами. Ще б пак, адже живописна гірська природа цього села та прямодушність місцевого населення зуміли заворожити та надихнути найвразливіших світу цього – митців пера, пензля та кіно. Саме через це Криворівня отримала свою іншу назву – «гуцульські Атени», як осередок культури та мистецтва ХІХ-ХХ ст. То як не їхати на Гуцульщину? Їхати! Але повернемось до творчого доробку нашого митця…

Багато творів Миколи Мельника знаходяться в приватних колекціях США, Польщі, Німеччини, Словаччини, Казахстану, а також в музеях Чернівців, Кам’янця-Подільського та Тернополя.

Народився художник 4 травня 1938 року в селі Поляна Хотиського району Чернівецької області.

«В дитинстві я захоплювався акварелями. Дивувався можливістю художника за допомогою простого паперу, води і фарб творити справжні дива. Тоді виникло бажання пізнати всі таємниці образотворчого мистецтва. Це і привело мене в гурток малювання, який діяв в Полянській середній школі під керівництвом Івана Дмитровича Левченка», – згадує Микола Панасович.

Велику школу малярства митець пройшов (1957-1959 рр.) у відомого живописця, народного художника, лауреата державних премій України Івана Олександровича Холоменюка при Чернівецькому Будинку творчості. А навчання на художньо-графічному факультеті дало можливість здобути фахову освіту художника.

«Безперечно, час розставляє усі розділові знаки у творчості будь-якого митця. Чого чекає сучасний глядач від художника? Того, що ми невідворотно втрачаємо в постійній гонитві за примарами невпинної цивілізації. Саме акварель найбільш тонко дозволяє передати тремтіння, легкість, яскравість і соковитість перших весняних квітів, сумуючу красу осені і зелені фарби літа. Це те, що нас єднає і своїм захопленням я хочу поділитися з глядачами, які відвідують мої виставки.

Пишу завжди з натури в реалістичній манері, але залишаю за собою право вільної композиції, створюючи живописний образ природи. Шалений темп життя, гонитва за скороминучим успіхом – мене це не приваблює. Художник повинен жити в гармонії з природою, берегти життя і щоденною творчою працею робити його достойним.

Природа настільки багата та різноманітна, що завжди знайдеться куточок для своєї душі. Але де б ми не подорожували, кого б не зустрічали на своєму шляху, завжди повертаємося додому, до самого себе», – додає художник.

Акварель – ще та вершина в мистецтві, але Миколі Панасовичу вдалося її підкорити!

Тож не відмовте собі у задоволенні переглянути чудові колоритні пейзажі, квіткові композиції та портрети. А їх до Кам’янця-Подільського художник привіз чимало – 45 полотен. І це далеко не повний його доробок. Альбоми робіт художника можна переглянути на сторінках Вікіпедії.

А на полотнах у Виставковій залі – неймовірний позитив, що так і ллється з картин. Багато світла, тепла, гірського повітря, добра та неповторної краси, що дарує нам ненька Україна!

Виставка Миколи Мельника «Акварель» діятиме до 31 серпня 2019 року.

Микола Мельник. Відкриття виставки акварелей. Кам'янець-Подільський

Фото Петра ІГНАТЬЄВА.

Новини по темі

Back to top button