Кам'янець-Подільський

Поради від поліції: як вберегтися від кишенькових злодіїв

Кишеньковий злодій

За даними поліцейської статистики, з початку 2019 року на Хмельниччині 274 людини постраждали від кишенькових злодіїв, які орудують у велелюдних місцях. Аби не стати жертвою «кишенькарів», поліція радить дотримуватися простих правил безпеки. Яких саме – читайте далі.

Отже, у Секторі комунікації поліції Хмельницької області радять:

• Їдучи у переповненому громадському транспорті, тримайте сумочку перед собою, аби вона постійно була у полі зору. Найкраще – оберніть застібкою до себе і притисніть до тіла.

• Не носіть мобільні телефони у зовнішніх кишенях, на поясі, у чохлах на шнурку чи липучці. Їх можна легко зірвати чи навіть зрізати.

• Найчастіше ваші кишені можуть спустошити під час посадки у транспорт. Зазвичай, кишеньковий злодій заходить останнім і, витягнувши гаманець, буквально у останню мить перед закриттям дверей зіскакує з підніжки, аби утекти.

• Будьте насторожі, якщо поруч з вами з’явилася людина непримітної зовнішності з перекинутим через руку плащем або светром. Кишенькарі досить часто використовують одяг у якості «ширми» прикриваючи ним руку, яка порпається у чужій сумочці.

• Досить часто зловмисники «працюють» на ринках, користуючись тим, що людина відволікається на вибір та примірку обновки і послаблює свою пильність. Тому будьте особливо уважні у таких місцях. Якщо ви йдете за дороговартісною покупкою, краще не беріть з собою одразу всю суму коштів. Оберіть бажану річ, приміряйте, а коли остаточно визначитесь із покупкою, тоді йдіть за коштами. Завдяки такій маленькій хитрості виз можете вільно гуляти павільйонами, не переживаючи на власний гаманець.

• Якщо ви користуєтесь кредитними картами замість готівки – в жодному разі не зберігайте пін-код разом із картою у гаманці. Навіть якщо злодій поцупить гаманець, він не зможе скористатися картою без коду.

Фото mi100.info.

Новини по темі

Back to top button