ВійнаІнцидентиКам'янець-Подільський

Сміттєзвалище Кам’янця-Подільського у небезпеці

Сміттєзвалище.

Майже тиждень горіло міське сміттєзвалище. Загорання сталося за три дні до Великодня, 16 квітня близько 19:00. Задимлення помітили з боку кладовища і пожежники його ліквідували. Проте, вже близько 3:00 вогонь спалахнув на тому ж периметрі довжиною 50 метрів і сягав аж 15 метрів у висоту. Гасили вогонь аж два дні і 18 квітня залишилося кілька осередків, які димилися. На Паску, 19 квітня, вогонь знову вийшов на волю. Водою, приборкували його два дні, але ситуація погіршувалася і міський голова скликав комісію, яка прийняла рішення завозити землю та засипати. 70 машин, близько 700 тон землі, висипали на вогнище загорання, а також вилито 600 тон води.

22 квітня вдалося приборкати червоного півня, залишилося лише три місця випарювання, в яких вибурили дірки, залили водою та засипали землею.

Ця прикра ситуація показала усі проблеми, які нині існують у КП «Спецкомунтрас». Добре, що в місті є свідомі підприємці, які підставили плече. Але ж так завжди не буде, бо місцеві парламентарі мусять віднайти можливість і забезпечити це стратегічне для міста підприємство найнеобхіднішою технікою. «Спецкомунтранс» конче потребує великого бульдозера та навантажувача. Цього разу техніку надав член виконкому Олександр Бродовський, а пожежний автомобіль командир 48-ї інженерної бригади Олександр Река, соляркою забезпечили двоє депутатів – Андрій Мастикаш і Валерій Слободян. Згодом до них приєдналися також підприємці Олександр Конюшенко, Ярослав Крочак, Олександр Шевчук. Напоготові надання допомоги були військові Центру підготовки, командир Василь Світак.

Особлива дяка екіпажам пожежників, які чітко і грамотно діяли під час гасіння полігону твердих побутових відходів, досить специфічного і небезпечного об’єкту, який має просто непередбачувану поведінку.

Також величезну небезпеку складав міні-завод, який займається забором газу з полігону ТПВ. Якби вогонь дістався його труб, то був би вибух шаленої сили. Тому негайно слід вирішити проблеми полігону, адже їх дедалі буде більше. Хоча й без того, окрім забезпечення технікою, виникло питання гідрантів та через пандемію припинили роботи заклади громадського харчування, магазини, базар, які не сплачують за вивезення сміття, бо ж його не виробляють. Але сміттєвози за графіком працюють і вивозять сміття з контейнерних майданчиків. Нині на підприємстві збитків вже понад 150 тисяч гривень. Також потрібні гроші для проведення обвалки на полігоні.

Теперішня пожежа – перша масштабна, за останніх 15 років і з такими речами не потрібно жартувати. По-перше, ще не було спеки для самозаймання і схожий сценарій проглядається на Житомирщині та в Чорнобильській зоні, куди спрямовані бойові розрахунки ДПРЧ нашого міста. Вже відбулося дві ротації на ліквідацію чергового чорнобильського лиха. Крім того, палає Житомирщина, зокрема й сміттєзвалище . Розглядаються версії підпалу сухостою, а також падіння дерев на лінії електропередач.
Особисто спостерігала жахливу картину підпалених чорних дерев вздовж Житомирської траси на Київ. Можливо це дійсно людська недбалість і халатність…

Тетяна ШУХАНОВА.

Фото kyiv-city.com.

Related Articles

Back to top button