Кам'янець-Подільський

Поети творитимуть у Чернівцях

У Чернівцях на вулиці Доброго, 9,‭ ‬відкрили квартиру-студію для поетів.‭ ‬Щороку тут житиме‭ ‬з‭ ‬близько десяти‭ ‬поетів з Європи,‭ ‬які славитимуть у своїх віршах Чернівці.‭ ‬

Щоби презентувати квартиру-студію‭ ‬громадськості‭ ‬до‭ ‬Чернівців прибув письменник,‭ ‬поет,‭ ‬перекладач Юрій Андрухович. ‬Як повідомляє Молодий буковинець, він став першим офіційним гостем квартири-студії.

 ‏Поет поживе тут місяць,‭ ‬попрацює над новими творами і буде повертатися у свою‭ ‬країну з якимись прекрасними враженнями від Чернівців,‭ ‬ каже‭ ‬письменник Юрій Андрухович.‭ ‬ ‬Це можуть бути,‭ ‬як молоді,‭ ‬так‭ ‬і маститі автори,‭ ‬якщо вони дадуть згоду.‭ ‬Будуть і персональні‭ ‬запрошення для гостей MERIDIAN CZERNOWITZ.‭ ‬Потім,‭ ‬вдома він буде при кожній нагоді розповідати,‭ ‬які чудові люди у Чернівцях.‭

Проект здійснюється за підтримки Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ та ще одного спонсора з Чернівців.‭ ‬Відбирати поетів буде ініціативна група фестивалю.

За словами Юрія Андруховича така практика обміну досвідом дуже поширена у німецькомовних країнах і він сам колись жив і творив у таких‭ ‬квартирах.

 ‏У мене було не менше десяти таких‭ ‬квартир-студій і я пригадую,‭ ‬що кожна з них для мене означає який мій етап,‭ ‬-‭ ‬каже поет.‭ ‬ ‬Роман‭ «Московіада‭»‬ я написав під час першого такого перебування в Німеччині ‭ ‬1992 року.‭ ‬Я завжди у своїх розповідях згадую цей факт.

Стипендія‭ ‬включатиме не лише можливість жити у квартирі у Чернівцях,‭ ‬а‭ ‬і певні кишенькові витрати поетів.‭

Новини по темі

Back to top button