Кам'янець-Подільський

Поїздкою до Глогова залишились задоволені і діти, і батьки

14 травня в прес-центрі міської ради відбувся брифінг для засобів масової інформації задля підведення підсумків двотижневої реабілітаційної поїздки в Польщу дітей з Кам’янця-Подільського.

З 28 квітня по 12 травня в Польщі у Глогівському оздоровчому комплексі імені Яна Павла II перебувало 13 дітей та сім батьків з метою фізичної та психологічної реабілітації.

Як інформує Кам’янець-Подільська міська рада, поїхати за кордон діти мали змогу завдяки проекту «Реабілітація неповносправних дітей у Глогуві», реалізація якого стала можливою за підтримки міського голови Михайла Сімашкевича та Старости Глоговського повіту Рафаеля Рокашевіча.

«Ще минулого року Михайло Євстафійович мав перемовини зі Старостою Глоговського повіту, де вони домовились про те, що польська сторона допоможе в лікуванні дітей, які потребують медичної допомоги. Тому з Кам’янця-Подільського до Глогова було направлено делегацію з метою вивчення лікування та рекреаційної бази. За результатами проаналізованих лікувальних ресурсів у лютому було складено списки дітей, для яких умови в оздоровчому комплексі були визначені як найбільш сприятливі», – зазначила директор департаменту гуманітарної політики Альона Кузема.

Поділились своїми враженнями від поїздки й рідні дітей, які разом з ними перебували у Глогові.

Мати двійнят Оксана Сидоренко подякувала безпосередньо міському голові Михайлу Сімашкевичу, а також працівникам Департаменту соціального захисту населення і департаменту гуманітарної політики за надану підтримку, зокрема за допомогу у відкритті віз та перевезенні дітей.

«Ми отримали комфортабельний автобус, тому важкість поїздки, а це відстань у тисячу кілометрів, навіть не відчувалась. Щодо двотижневого періоду реабілітації, то наші діти мали змогу пройти курси фізіотерапії, масажу, іпотерапії та доготерапії. Окрім того, польські координатори цього проекту організовували для нас прогулянки, музичні вечори. Реабілітація пішла на користь не лише дітям, а й батькам, які теж потребують відпочинку», – розповіла Оксана Сидоренко.

Подяку міській владі за надану поїздку висловили також Оксана Бродюк та Ольга Яблонська.

Про неабиякий досвід та можливість почерпнути знання для роботи під час перебування в оздоровчому комплексі імені Яна Павла II розповіла голова громадської організації інвалідів Наталія Безпалько.

Окрім наданої можливості реабілітації дітей з нашого міста з Глогова була передана гуманітарна допомога для камя’нчан. Зокрема, для дітей з вадами руху передали інвалідні візки, а також двом дітям, які перебували на лікуванні, подарували масажери, необхідні для проведення окремих процедур.

На подальшу співпрацю з польською стороною сподівається міський голова Михайло Сімашкевич, який також задоволений, що кам’янчани, за їхніми словами, відчували себе як вдома, завдяки привітності та щирості працівників та волонтерів, які завжди були поруч з ними упродовж двох тижнів. До того ж процес реабілітації проходив абсолютно безкоштовно.

Новини по темі

Back to top button