Кам'янець-Подільський

У Кам’янець повернулась Тора

У Кам’янець-Подільському представництві Хмельницького благодійного фонду «Хесед Бешт» відбулась офіційна церемонія внесення сувою Тори зі Святим Письмом, який єврейська громада міста  отримала  від учасниць  жіночої єврейської організації «Проект Кешер» Шіли Ламберт та Еріки Фредерік (США).

Привітати із знаменною подією у житті єврейської громади міста на офіційну церемонію завітали заступник міського голови Василь Сукач, голова Громадської ради Алла Буданцева та її перший заступник Надія Підскоцька. Також участь у заході взяли представники різних конфесій, жителі та гості Кам’янця-Подільського, працівники міського музею та архіву, представники ЗМІ.

Урочистості, організовані головою представництва ХБФ «Хесед Бешт» у Кам’янці-Подільському Маргаритою Шопнік, розпочалися з привітального слова трьох рабинів, які представляють різні напрямки іудаїзму – хасидів Ноаха Кофманського з Чернівців та Якова Гельмана з Тернополя і головного рабина Києва та громад прогресивного іудаїзму Алекса Духовного.

Майжем 100 років сувоїв Тори у місті не було. Тому повернення Тори, яке нещодавно відбулось, послужить не тільки згуртуванню єврейської громади, але й всього міста.

Сувій зі Святим Письмом був розгорнутий на вулиці поруч із представництва і кожен мав змогу доторкнутися до святині. Після внесення сувою всі учасники заходу мали можливість почути рабинів, які приїхали на свято, їхні розповіді про закони і звичаї, пов’язані із сувоями Тори. Рабини працювали із учасниками заходу в трьох групах.

Члени єврейської громади Кам’янця-Подільського  висловили подяку «Проекту Кешер» та його дарувальницям, учасникам урочистої церемонії внесення сувою Тори та представникам ЗМІ.

Новини по темі

Back to top button