Кам'янець-Подільський

Хмельниччина потерпає від снігових заметів

Сувора зима зі снігопадами та заметілями все ще не дає перевести дух ані міліції, ані комунальникам Хмельницької області.

Снігозбиральна техніка, не витримуючи навантажень, виходить з ладу, на деяких ділянках автомагістралей державного значення тягнуться кілометрові черги. Працівники ДАІ цілодобово патрулюють найбільш проблемні та аварійно-небезпечні відрізки автошляхів.

Як наголошують в ТУ МНС у Хмельницькій області, суттєво ситуацію ускладнює і безвідповідальність самих учасників дорожнього руху. Відколи в Україні скасували обов‘язкове проходження транспортними засобами техогляду, деякі водії дозволяють собі виїжджати на дорогу на автомобілях, які через свій технічний стан уже самі по собі становлять небезпеку для інших учасників руху. Наприклад, у період ожеледиці та суцільних снігопадів на дорозі зовсім не рідкістю були машини на літній, або ж практично «лисій» резині. Що це означає, водіям пояснювати не потрібно, а для тих, хто ніколи не сидів за кермом, достатньо сказати, що такий транспортний засіб у критичній ситуації просто не здатен загальмувати, а будь-який необережний рух кермом для нього означатиме занос. У пам‘яті хмельничан напевне ще збереглися спогади про дорожньо-транспортну пригоду на початку грудня, у якій загинуло четверо людей, в тому числі і двоє дітей. Однією з багатьох причин аварії також була автомобільна резина, яка не відповідала сезону і погоднім умовам.

У ці дні працівники ДАІ пригадали досвід боротьби з негодою з минулих років і, виїжджаючи на патрулювання найбільш небезпечних ділянок доріг, запасалися термосами з гарячим чаєм, щоб у разі потреби можна було хоч якось відігріти водіїв, що мерзнуть у заторах.

Потрібно зазначити, що і до комунальників у ці дні була підвищена увага з боку правоохоронців, які чітко слідкували за тим, аби вони належним чином виконували свої обов‘язки та надавали їм усю можливу допомогу.

Нагадаємо, що складні погодні умови на Хмельниччині розпочалися 9 грудня. Тоді за офіційною інформацією за ніч випало 25 см снігу. А упродовж 9–10, 12 та 16 грудня складні погодні умови спричинили відключення 24-х повітряних ліній електропередач потужністю 10 кВ, 259 трансформаторів, знеструмлення 72-х населених пунктів у різних районах області. Проїзд на автодорогах державного значення в цілому було забезпечено, разом з тим періодично виникали перемети. Наразі у Хмельницькій області снігу випало більше ніж у Карпатах.

За матеріалами ye.ua. Фото ye.ua.

Новини по темі

Back to top button