Інциденти

За проїзд через Замковий міст водії платитимуть 5 гривень

Питання про те, як зашкодити руйнуванню Замкового мосту в Кам’янці-Подільському турбує як жителів міста, так і міську владу. Споруда, що з’єднує Фортецю зі Старим містом є важливим історичним об’єктом, руйнації якого не можна допустити, адже Замковий, чи як його ще називають, Турецький міст став візитівкою нашого міста доволі давно. Тому, споруді, спроектованій в часи, коли не було навіть жодних натяків на те, що щодня її шляхами курсуватимуть тисячі автомобілів, доволі важко витримати таке навантаження, яке є сьогодні.

Зважаючи на те, що транспортні потоки через Замковий міст щорічно зростають (проведений моніторинг засвідчив – щоденно через міст проїжджає в середньому 3150 автомобілів, у тому числі й рейсові автобуси), що відповідно призводить до його пошкодження, міська влада упродовж останніх декількох років вживала окремих заходів, щоб обмежити проїзд на цій ділянці. Зокрема, були встановлені часові обмеження на проїзд транспорту через Старе місто та призначено особу, яка контролювала ситуацію, проте марно.

Як зазначають у Кам’янець-Подільській міській раді, 9 липня, задля збереження архітектурної споруди прийнято кардинальне рішення про те, щоб зробити переїзд через міст платним, що автоматично зменшить невпинний рух транспорту, адже розмір плати становитиме  5 гривень.

Користуватимуться спеціальними пластиковими картками зможуть усі бажаючі, заощадити можна буде лише на купівлі карток на півроку чи рік – чим довший термін дії картки, тим дешевше буде коштувати проїзд.

Проїхати через міст безкоштовно буде неможливо, оскільки все регулюватиметься цифровим обладнанням, яке уже встановлюють у Старому місті.

Кошти, що надійдуть, планують спрямувати на реставрацію пам’яток архітектури та на відновлення пільгових перевезень у місті.

Фото Ye.ua.

Новини по темі

Back to top button