Кам'янець-Подільський

Суд у школі

Незвичне ноу-хау вигадали педагоги загальноосвітньої школи № 2 міста Тернополя. Три роки тому один із класів переобладнали на… судову залу! Встановили спеціальне місце для міліціонера, який охороняє учасників процесу, поставили столи для адвоката, свідків і найголовніший атрибут – металеву клітку.

Тричі на тиждень у цьому класі навчаються діти, тут відбуваються уроки права. Як правило школярі влаштовують театралізовані дійства: суд над комп’ютером чи байдужістю. Хтось з учнів одягає суддівську мантію, інші – міліційну форму. Є свідки, які підтримують обвинуваченого, а є ті, які засуджують. Наприкінці суддя зачитує вирок.

Як інформує освітній портал ПедПРЕСА, за словами директора школи Інни Іванюк, завдяки такій візуалізації, дехто з дітей уже твердо вирішив, що в майбутньому навчатиметься на юриста. А отже, мету досягнуто – сформувати правову свідомість дітей, пояснити відповідальність і запобігти злочинам.

Для закріплення правових знань, учням проводять екскурсії у слідчому ізоляторі, місцевих колоніях та справжніх судах. Ось після однієї із таких поїздок й виникла ідея організувати неординарний правовий клас.

Облаштування судової зали обійшлося у 12 тисяч гривень. Витрати взяли на себе і батьки, і вчителі.

Новини по темі

Back to top button