Кам'янець-Подільський

«Потяг» Олександра Антонюка

Відомий хмельницький художник Олександр Антонюк порадував шанувальників новою виставкою, яка відкрилась в Хмельницькому обласному художньому музеї. Про це повідомляє Ye.ua.

У проекті «Потяг» представлені найсвіжіші роботи митця, більшість з яких датовані 2013 роком.

«Назва виставки – двозначна, побудована на грі смислів. Але в будь-кому контексті потяг, будь то вид транспорту чи відчуття, означає рух. І серед невпинного руху життя цивілізації з полотен дивляться виразні обличчя біблійних чи канонізованих народом пророків (наприклад, Мойсей чи Мамай), які іноді мають автобіографічні риси обличчя», – розповідає куратор виставки, заступник директора Хмельницького обласного художнього музею Лариса Чернова.

Картини мають притчевий характер та метафоричну образність, апелюють до міфів та історичних подій, наприклад, «Викрадення Європи», «Похід в Індію», «Хід королевою», але пропонують новий погляд на них.

«Сподіваюся, що я передав у живописі те, що хотів. А говорити про картини, щось пояснювати немає сенсу», – сказав пан Олександр.

До речі, на відкриття «Потягу» завітав Лесь Подерв’янський – відомий в Україні автор сатиричних п’єс та художник. Саме у цей день він мав виступати у нашому місті.

«Виставка для художника – це привід подивитися на себе збоку, адже в майстерні усе виглядає інакше», – сказав Лесь Подерв’янський, але коментувати роботи колеги відмовився.

До речі, це вже четверта персональна виставка митця в обласному художньому музеї.

ДОВІДКА. Олександр Антонюк народився у Кам’янці-Подільському у 1971 році. Закінчив факультет образотворчого мистецтва Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Член Національної спілки художників України, учасник численних вітчизняних та зарубіжних виставок.Читай нас там де зручно


Читай нас там де зручно

Новини по темі

Back to top button