Інциденти

Міська рада просить Володимира Рибака відмінити «закони 16 січня»

Сьогодні Кам’янець-Подільська міська рада затвердила звернення до голови Верховної Ради України Володимира Рибака щодо прийняття скандальних законів 16 січня, яка набули такого резонансу в суспільстві.

Як повідомляє портал актуальних новин ВЖЕ інфо, ініціювали таке звернення 17 депутатів міської ради. Навколо тексту звернення точилися дискусії, які стосувалися тону висловлювання та вимог.

Місцеві народні обранці просять своїх колег з Верховної Ради визнати недійсними закони, які приймалися 16 січня, та в подальшому не допустити прийняття рішень, які суперечать Конституції України.

Публікуємо текст звернення:

Прийняття Верховною Радою України 16 січня 2014 пакету законів, які регулюють порядок проведення мітингів та демонстрацій і участі в них сколихнуло населення міста Кам’янця-Подільського.

За зверненнями мешканців нашого міста щодо неправомірності на їх думку вказаних законів Кам’янець-Подільська міська рада як представник територіальної громади міста не може залишатись осторонь.

В порівнянні з правами громадян, закріпленими в Конституції України, «закони 16 січня» значно обмежують права громадян на вільну участь в страйках, мітингах та демонстраціях, вільне вираження своїх поглядів і переконань, встановлених ст.34, ст.39 Конституції України, вільне пересування згідно ст.33 Конституції України.

Такий зміст «законів 16 січня» також суперечить ч.2 ст.8 Конституції України, адже закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції та повинні їй відповідати.

Зважаючи на викладене, від імені депутатів міської ради та за дорученням територіальної громади міста Кам’янця-Подільського звертаємось до Вас як голови найвищого законодавчого органу країни з вимогою включити до порядку денного позачергової сесії Верховної Ради України, питання про визнання «законів 16 січня» такими, що втратили чинність та вжити заходів щодо недопущення в подальшому прийняття нормативно-правових актів, зміст яких не відповідає нормам Основного закону України – Конституції України”.

Новини по темі

Back to top button