Кам'янець-Подільський

Нове життя навчальної лабораторії мультимедійних засобів і медіадизайну

У сучасному світі новітніх технологій все більше вдосконалюються різні сфери суспільного життя, зокрема, освіти. Прикладом такого явища є навчальналабораторія мультимедійних засобів і медіадизайну факультету української філології та журналістики, заснована ще в 2009 році. Сьогодні – це оновлене, модерне, оснащене необхідними технічними засобами приміщення, де студенти мають змогу практикувати теорію.

Саме для вироблення професійних практичних навичок, таких як режисура, тележурналістика, радіожурналістика тощо, створено структурний підрозділ кафедри журналістики – навчальну лабораторію мультимедійних засобів і медіадизайну, завідувачем якої є кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри журналістики В’ячеслав Володимирович Шевчук. Якщо раніше лабораторія не могла досконало працювати у зв’язку з недостатнім матеріальним, технічним забезпеченням та іншими виробничими нюансами, то сьогодні ці проблеми частково вирішено – навчальну лабораторію суттєво реорганізовано.

Зокрема, розширено площу приміщення, закуплено необхідну техніку приблизно на 70%. Це і сучасні комп’ютери, диктофон, професійна відеокамера, а також встановлено спеціальне студійне освітлення й оформлено телестудію з технологією хромакей (себто технологія, що дозволяє замінювати одні зображення чи відеокадри на інші або ж компонувати їх). Зрозуміло, що така модернізація лабораторії сприятиме продуктивній праці студентів та викладачів університету.

Звідси і перспективи – запустити все в практику, тобто перетворити діяльність лабораторії на потужний центр здобуття студентами практичних навичок майбутньої професії. Таке навчання включає підготовку та випуск теле- й радіопередач, опрацювання радіотелевізійних жанрів, створення рекламних роликів і багато чого іншого, не менш цікавого.

Крім того, навчальна лабораторія мультимедійних засобів і медіадизайну має за собою вже й певні здобутки. Зокрема, з ініціативи В.В. Шевчука, спільно зі студентами, було створено профорієнтаційний короткометражний фільм, який можна знайти на сайті університету та в соціальних мережах, а також профорієнтаційний ролик факультету української філології та журналістики. У межах лабораторії працює редакція студентської газети факультету української філології та журналістики «Студ Info».

Тому, мета навчальної лабораторії мультимедійних засобів і медіадизайну – це створення і трансляція рекламних роликів, запис радіопередач, друк газетних матеріалів, які сприятимуть поширенню інформації про Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.

Треба відзначити й осіб, які сприяли створенню й винесенню лабораторії на якісно новий рівень. Це, власне, завідувач навчальної лабораторії В.В. Шевчук, ректор університету С.А. Копилов, декан факультету української філології та журналістики Ю.О. Маркітантов та завідувач кафедри журналістики О.С. Волковинський. Саме завдяки наполегливій праці, матеріальній підтримці вони змогли створити сприятливі умови для високоякісного практичного навчання студентів.

Леся ГАРНІК, спеціально для «7 днів».

Новини по темі

Back to top button