Кам'янець-Подільський

ХХІ Форум видавців. Що? Де? Коли?

ХХІ Форум видавців

У Львові відбувся ХХІ Форум видавців. Міжнародний літературний фестиваль, книжковий ярмарок, урочиста церемонія вручення книжкової премії «Найкраща книга Форуму», фестиваль дитячого читання «Книгоманія», благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання», V Львівський бібліотечний форум «Бібліотек@ – відкритий світ»… І це ще далеко не повний перелік того, що чекало на форумчан з 10 по 14 вересня.

Цього року Форум, зібравши під одним дахом видавців, авторів, біліотекарів, ілюстраторів, книгарів, перекладачів та читачів, встановив справжній рекорд. Такого ще не було! 55 локацій, 700 заходів у програмі, 200 видавництв та понад 300 авторів з 23 країн. Вперше у межах Форуму видавців діяли тематичні майданчики – історичний, жіночий, дитячий, кулінарний, природознавчий. Відбувались тематичні заходи, зустрічі з письменниками і продаж тематичних книг.

Захід відвідали тисячі учасників. Не пропустило найбільшу книжкову подію року й інтернет-видання «7 днів». Про те, що вразило наших кореспондентів найбільше, йтиметься далі.

БРАТИ КАПРАНОВИ ТА ВСІ, ВСІ, ВСІ

Вулиця Коперника. Перед входом до палацу Потоцьких нашу увагу привернув зелений «Запорожець» біля якого метушилося чимало форумчан – гостей зустрічали брати Капранови. До Львова вони привезли уже відому усім книгу «Мальована історія незалежності України» та новинку – «Веселих свят!». Письменники роздавали автографи й фотографувалися зі своїми читачами, привітно посміхаючись у фотокамери.

Концепція «Веселих свят!» продовжує «Мальовану історію незалежності України» – коротко, зрозуміло, а головне – практично. Нове видання розповідає читачам про традиційні українські свята. Тут і пісні з нотами, і страви з рецептами, й ігри з правилами та лічилками, історія виникнення свята, його еволюція тощо.

Окрім народних свят, у книзі розповідається про офіційні та міжнародні. Наприклад, про День Незалежності, Новий рік, День знань, День книжки.

Територію ж навколо Палацу мистецтв окупували різні видавництва, що презентували спеціальну, художню, наукову, дитячу і шкільну літературу. Кожен стенд, що презентував друковану продукцію того чи іншого видавництва, так і манив до себе читачів.

Чимало авторів презентували свої книги, проводили автограф-сесії, давали інтерв’ю, фотографувалися та ділилися життєвим досвідом…

Микола Хомич запросив усіх долучитись до ініціативи підтримати одну із львівських сімей, яка втратила годувальника в АТО! Всі кошти від продажу його книги «Ніч русалки» будуть передані сім’ї Пасевич.

– Своїм прикладом сподіваюсь надихнути людей не бути байдужими і допомагати іншим. – зазначив автор.

Поетеса Марія Людкевич презентувала не тільки добірку власних книг, а й збірку своїх вихованців – членів літературного гуртка «Джерельце».

Асоціація «Новий Акрополь» привезла на ХХІ Форум книгу видатного французького філософа П’єра Адо «Що таке антична філософія?». Під час презентації можна було прослухати розповідь про автора та головні ідеї твору, долучитись до спілкування щодо ключових проблем античної філософії, придбати книжки видавництва та познайомитись з програмою поглибленого вичення філософії Заходу та Сходу в «Новому Акрополі».

Ті, кому за вісімнадцять, 14 вересня мали змогу відвідати презентацію книги Івана Семесюка «Щоденник україножера». Вона створена для людей, що цікавляться етнопсихологією, українською історією, ультракультурою та новим вітчизняним фольклором. Це збірка кепкувань, переосмислень, здогадок та пророцтв. Основна мета цієї колекції псевдолітературних злочинів – образити якомога більшу кількість читачів та спаплюжити їхні почуття цікавим авторським досвідом. Книга народилася у видавництві «Люта справа».

ХХІ Форум видавців. Брати Капранови

ХХІ Форум видавців. Ярослав Заблоцький

ХХІ Форум видавців. Олександр Вільчинський

«БІ-БІ» НАВЧИТЬ АНГІЛЬСЬКОЇ ТА НІМЕЦЬКОЇ

Серед розмаїття стендів на третьому поверсі Палацу мистецтв виділявся один – №405. Різнокольорові квіти та метелики поруч із симпатичною бджілкою, як правило, не залишали нікого байдужим. Тут усі бажаючі могли придбати перший розважальний журнал для вивчення іноземних мов «Бі-Бі». Маленька бджілка на ймення Бі-Бі знайомить дітей від 5 років з німецькою та англійською мовами. У цьому їй допомагають друзі та цікаві ігри.

ХХІ Форум видавців. Журнал «Бі-Бі»

ІНТЕРАКТИВНЕ ШОУ ВІД ВИДАВНИЦТВА  «ДЖ. ДЖ. АГЕНЦІЯ»

У форматі інтерактивного шоу на ХХІ Форумі видавців презентували дитячу книжку «На канікули в село».

Видавництво «Дж. Дж. Агенція» вперше в Україні познайомило усіх охочих з книгою української письменниці та поета-пісняра Світлани Кас’яненко – члена Асоціації українських письменників, лауреата Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Валентина Михайлюка, лауреата районної премії ім. Нечуя Левицького, автора відомих поетичних збірок «Кришталевий подих», «Лавина», «Сміхотерапія», музичної казки для дітей «Бджілка трудівниця», пісенної збірки Нотний дощ» та багато інших.

Книга «На канікули в село», як зазначила автор у інтерв’ю виданню «7 днів», найбільш вартісна, оскільки вона вийшла у світ 18 лютого, коли Світлана потрапила під розгін майданівців на вулиці Інституцькій, що у Києві.

Того ж вечора з головної сцени Майдану ведучий Євгеній сказав: «Майдане! У нас є і гарні новини. Щойно ця книга народилась в новій Україні. Подивіться, яка вона українізована, скільки тут української душі. Діти, які читатимуть цю книгу, ніколи не виростуть сепаратистами».

Під час презентації видавництво «Дж. Дж. Агенція» влаштувала для малят справжнє свято – до юних читачів завітали герої книги «На канікули в село». Кицька Люська та пес Рябко заспівали з дітьми пісень, грали в ігри, допомагали бабусі й дідусеві у селі, веселились досхочу.

По закінченні заходу відбувся екологічно чистий фуршет з молоком і бабусиними пиріжками із вишнями та яблуками. Також хлопчики й дівчатка отримали подарунки від видавництва – іграшки з повітряних кульок.

Зазначимо, що на презентацію завітав і власник видавництва – австрієць Георг Гльоклер.

– Чому саме така тема? Справа в тому, що село помирає, воно пригнічене. І я хочу, щоб діти знали, що воно є, що воно гарне… Що з дідусем та бабусею теж потрібно бути друзями. – зазначила Світлана Кас’яненко.

ХХІ Форум видавців. Світлана Кас'яненко

ХХІ Форум видавців. Світлана Кас'яненко з дітьми та організаторами презентації

ХХІ Форум видавців. Фотограф Олег Сіньков зі Світланою Кас'яненко та Георгом Гльоклером

ТРЕТІЙ ВІК: ЗАДОВОЛЕННЯ ВІД ЧИТАННЯ

У межах Форуму видавців утретє відбулась благодійна акція для людей літнього віку «Третій вік: задоволення від читання».

Спрямована на задоволення інтелектуальних потреб старшого покоління, ця подія збирає з кожним роком щораз більше відвідувачів.

Цього року, як зазначається на офіційному сайті Форуму видавців, організатори підготували не менш цікаву програму для людей літнього віку – зустрічі з письменниками та інтелектуалами, майстер-класи, вечори духовної музики та поезії, гала-концерт за участю зірок львівської естради, авторські зустрічі з Володимиром Лисом, Тарасом Федюком, Мирославом Дочинцем, Василем Шкляром, Василем Голобородьком, Борисом Гуменюком, Юрієм Макаровим, Іриною Славінською .

Відомі українські журналісти та інтелектуали – Ольга Герасим’юк, Ірина Славінська, Юрій Макаров – прочитали лекції. У храмах Львова відбулися вечори духовної музики та поезії. Гала-концерт за участю Олександра Божика, Павла Табакова, Оксани Мухи, Брії Блессінг та октету «Орфей», Ніни Матвієнко очікувався у Львівській обласній філармонії.

Також організатори запрошували відвідати майстер-клас «Український родовід» та майстер-клас з креативного письма.

ЙО!КУБ І ФОРУМ ВИДАВЦІВ

Окрім книг, календарів, буклетів та іншої друкованої продукції, форумчани мали змогу придбати чимало настільних та логічних ігор. Серед усього різноманіття нашу увагу привернув ЙО!КУБ.

Як зазначила представник компанії, що презентувала новинку, ця головоломка захоплює усіх: від малого – до старого.

ЙО!КУБ розробляють українські дизайнери. Ексклюзивність, динамічність, яскравість роблять його незабутнім сувеніром, антистресом, брендованим подарунком.

Магічний кубик виготовлений із пластику. Тому він дуже легкий та зручний у користуванні. Повноколірні зображення на самоклейці, покриті глянцевою або матовою ламінацією, фіксуються на кубик-головоломку вручну.

ЙО!КУБ уміщує у собі презентацію, календар, фото краєвидів, людей, продукції тощо.

ЙО!КУБ

НАЙКРАЩА КНИГА

Цього року Гран-прі книжкової премії «Найкраща книга Форуму видавців» отримала книга «Сто загадок Симфосія» (переклад з латинської, коментарі-есеї Андрія Содомори, видавництво «Срібне слово»).

НАОСТАНОК

Усе прекрасне, як мовиться, коли-небудь закінчується. 14 вересня завершився і ХХІ Форум видавців. Кореспонденти «7 днів» повернулись у Кам’янець-Подільський. Проте, зазначимо, не з пустими руками. Що привезли? Звісно ж, книги. Вони подарували Кам’янець-Подільській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №10 добірку видань – книги «На канікули в село» С. Кас’яненко, «Поліанна» Е. Портер, «Чарлі і шоколадна фабрика» Р. Дала та збірку оповідань «Балачки про все на світі» М. Братко, О. Некрасової, М. Кошки, С. Світової та С. Ситнік.

Фото Олега СІНЬКОВА.

Related Articles

Back to top button