Інциденти

Артефакти передали музею

Артефакти Великої Перемоги передано обласному краєзнавчому музею

У рамках Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» 27 жовтня в обласному краєзнавчому музеї відбулась урочиста передача пам’ятних альбомів та капсул із меморіальною землею. У церемонії взяли участь перший заступник голови Хмельницької обласної ради Віктор Адамський, заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Леся Стебло, голова обласної ради організації ветеранів України Володимир Купратий.

Як інформує прес-служба Хмельницької облради, Всеукраїнська естафета, що проводиться під гаслом «Слава визволителям України», виникла за ініціативи ветеранських організацій. Стартувала вона у лютому 2013 року і завершиться в день 70-річчя визволення України від фашистських загарбників, яке відзначатимуть 28 жовтня. Естафета охопила усі населені пункти нашого краю тим шляхом, яким пройшли воїни часів Великої Вітчизняної війни у далекому 1944 році, визволяючи Хмельниччину від нацистських загарбників.

Передача-прийом естафети, її символів, документів здійснювалась послідовно на кордонах між областями та районами. У містах та районах області під час естафети задокументовані акти її прийому – передачі та забору землі з братських могил полеглих визволителів нашої рідної землі.

Відповідно до плану основних заходів організації ветеранів України з підготовки та проведення святкування визволення області від фашистських загарбників та плану-графіку передачі-прийому Всеукраїнської естафети пам’яті «Слава визволителям України» було прийнято рішення щодо передачі пам’ятних альбомів про проходження естафети у відповідних населених пунктах районів та капсул з землею з місць захоронень воїнів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та з меморіальних комплексів, де проводилась естафета пам’яті, а також штандартів І-го та ІІ-го Українських фронтів обласному краєзнавчому музею та Національному музею історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років міста Києва.

Як зазначив Володимир Купратий, естафета пам’яті на Хмельниччині стала значним виховним та послідовним широкомасштабним заходом, який утверджує історичну велич спадкоємності поколінь, героїзм та патріотизм на благо Вітчизни, пам’ять про полеглих та повагу до живих.

В свою чергу у своєму вітальному слові Віктор Адамський подякував ветеранам за той неоціненний вклад, який вони зробили і роблять зараз задля мирного майбутнього своєї країни.

– Даний захід є свідченням нашої вдячності та пошани визволителям, які ціною власного життя відстояли волю і мир на землі. І ми маємо бути гідними своїх батьків і дідів, які перемогли грізного ворога в роки війни та підняли країну з руїн у повоєнні роки, – наголосив перший заступник голови обласної ради.

Директор музею Олена Брицька подякувала за фронтові атрибути і запевнила усіх присутніх, що артефакти Великої Перемоги знайшли своє місце серед експонатів зали Великої Вітчизняної війни.

Новини по темі

Back to top button