Війна

Завтра запрацює нова котельня

5 грудня у Кам’янці-Подільському заплановане відкриття першої в Україні котельні, яка працює на соломі.

Як стверджують  в КП «Міськтепловоденергія», завтра буде запущено в дію два котли тепловою потужністю по 0,7 МВт, які працюють виключно на твердих видах палива, зокрема на солом’яних пелетах, що виготовляються з екологічно чистої сировини. На сьогодні котельня обігріває корпуси міської лікарні, міську поліклініку, водолікарню, а також медичне училище.

Пробний пуск котельні відбувся 22 жовтня і з того часу проводилися налагоджувальні роботи. За цей час котельня себе гарно зарекомендувала, тому вирішено продовжувати цей проект.

– До кінця року в Кам’янці-Подільському буде збудовано ще дві таких котельні, одна з них на території міської лікарні по вул. Матросова, а інша – по вул. Франка, біля центру «Довголіття», – розповідає генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук. – Це перше за все, дуже важливий соціальний крок, адже за умови повного відключення газу, ми зможемо принаймні обігріти найбільш незахищені верстви населення – хворих, літніх людей, маленьких дітей тощо, які зможуть знаходити на території цих закладів. Якщо ж навіть газ буде, то ми зможемо значно зменшити його споживання.

Зазначимо, що будівництво таких котелень є частиною пілотного інвестиційного проекту із виробництва теплової енергії та заміщення природного газу паливом із біомаси, втілення якого розпочато на базі нашого міста. Планується, що за два роки буде зменшено споживання природного газу на 80%.

Новини по темі

Back to top button