Війна

Кам’янець відкрив нові котельні

Кам’янець-Подільський відкрив нові котельні

27 лютого у Кам’янці-Подільському відбулося відкриття одразу двох нових котелень, які працюють на твердих видах палива.

Одна з котелень знаходиться на території міської лікарні по вул. Матросова, 17 та опалює корпуси міської та районної лікарень, два пологових будинки, дитячу лікарні та санітарно епідеміологічну станцію. А інша – по вул. Франка, 30 – збудована для обігріву територіального центру «Довголіття». Будівництво цих котелень є частиною пілотного проекту, який реалізовується на базі КП «Міськтепловоденергія». Метою цього проекту є відмова від використання для опалення природного газу і заміщення є твердими видами палива, зокрема солом’яними пелетами. Планується відмовитися від використання газу на 80%.

Участь у відкритті котелень взяли участь голова Державного агентства з енергозбереження та енергозбереження України Сергій Савчук, президент Українського пелетного союзу Микола Коломийченко, генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук, заступник міського голови Сергій Бабій, директор ТОВ «Універсальна Девелоперська Група» Олег Яковлев та інші.

Потужність двох новозбудованих котелень становить 2,8 МВт теплової енергії, а загальна потужність твердопаливних котлів, які працюють на котельнях КП «Міськтепловоденергія» становить 6,5 МВт. Станом на 27 лютого у місті працює вже три котельні, які працюють лише на твердих видах палива, і ще дві котельні працюють на змішаних видах палива – природному газі та солом’яних пелетах.

У найближчих планах встановлення двох котлів, потужність 10 МВт на котельні по вул. Жукова, 2, та будівництво великої котельні по вул. Крип’якевича,3. Сергій Савчук переконаний, що досвід Кам’янця-Подільського вартий для наслідування теплопостачальними підприємствами України.

У Державному агентстві з енергоефективності наполягають на тому, щоб цей досвід активно переймався та активно впроваджувалася. На рівні Уряду такі ініціативи підтримуються, адже вони наближують Україну до енергетичної незалежності. Адже це створення нових робочих місць, ефективне використання української сировини, збільшення надходжень до бюджетів різних рівнів.

Всі регіони України мають дуже великий потенціал для використання біоресурсів і зараз цей напрямок активно розвивається.

«Коли ми починали цей проект, всі нас переконували, що солома горіти не буде, але ми таки довели, що наша українська сировина може і повинна використовуватися для опалення будинків. Це дасть змогу зберегти в Україні мільярди гривень, які можуть бути використані для оснащення нашої армії, придбання сучасного озброєння», – переконаний генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук.

Прес-служба КП «Міськтепловоденергія».

Новини по темі

Back to top button