Інциденти

Сервіс за 3,50 грн

Маршрутне таксі

Зростання цін на товари та послуги потягнуло за собою збільшення вартості проїзду й у маршрутках. З 22 березня жителям Кам’янця-Подільского за проїзд у міському транспорті доводиться платити 3,50 грн.

Останнім часом доволі часто буваю у селищі Першотравневе. Проте поїздка вранці 24 березня стала особливою. Так склалось, що на 7-му ранку потрібно було бути у селищі. Розрахував час, о пів на сьому вийшов зі свого будинку і вже за 10 хвилин був на зупинці, що на селищі Смірнова по вул. Нігинське шосе – «ВУЛ. СМІРНОВА».

Нагадаю, що з цієї зупинки до селища Першотравневе можна дістатись маршрутним таксі №4. Зачекав 10 хвилин, 15 хвилин, а «четвірки» немає. За цей час же у місто із селища поїхало вже ДВІ маршрутки. Пройшло півгодини. У місто поїхала вже ТРЕТЯ «четвірка». А до селища Першотравневе маршрутки так і не було.

Через хвилину-другу на зупинку прийшов чоловік, на вигляд років років 40. Запитав у мене, чи, бува, ще не їхала маршрутка на селище й, отримавши відповідь, залишився чекати разом зі мною.

Погодьтеся, картина руху маршруток виглядала досить дивно: у місто транспорт їде, а з міста – ні. Вирішив поспілкуватись з цим чоловіком. Він мені пояснив, що у селище перша маршрутка приїде тільки 07:20, мовляв, усі водії «четвірок» зранку їдуть по Хмельницькому шосе, бо мають відмітитися в лікаря.

То ж виходить, що раніше, ніж о 07:30, кам’янчанам на селище Першотравневе зась?! Їдьте на таксі, велосипеді або ж йдіть пішки?! Водії інших маршрутів, певно, також їдуть зранку до лікаря?! Але ж у інші частини міста дістатись можна?!

Враховуючи те, що українцям властиво, окрім того, що кажуть «аби не гірше», шукати в усіх мінусах плюси, я для себе знайшов лише один – впродовж 40 хвилин дихав свіжим ранковим повітрям. Не заперечую, що це корисно для здоров’я, але як же той факт, що так довго чекав і на 30 хвилин запізнився туди, куди їхав?.. А кого це цікавить? Маршрутники ж, як зазначив напис «ЗДЕСЬ РУЛЮ Я» в тій маршрутці, що таки приїхала о 07:20, таки «рулять». І з 22 березня «рулять» уже по 3,50 грн. з пасажира. А сервіс як? А сервіс кульгає… Як завжди… Але кого це цікавить? Вони ж «рулять». А головне – в них тепер ціна сходиться. По три гривні не сходилося. А тепер сходиться.

Але, щоб не бути багатослівним і без причин намовляти на водіїв та висловлюватись щодо того, що сходиться в них, а що не сходиться, згадаю ще один випадок. І знову будемо говорити про сервіс, але ціну за проїзд в 3 грн.

Весна 2014 року. Травень. Після п’ятої вечора. Потрібно було дістатись із мікрорайону «Жовтневий» до пологового будинку.

Ви не повірите, але П’ЯТЬ маршруток ПІДРЯД, які курсують за маршрутом №12, зійшли з рейсу. Одні водії заявляли, що їдуть на АЗС, інші – що сходять з рейсу. Проте кожен запевняв, що за ним їде, як вони казали, «дєжурна маршрутка». «Дєжурною» ж вона виявилась аж ШОСТОЮ.

Казати про те, що багатьом кам’янчанам у цей час потрібно у пологовий будинок, районну лікарню, гадаю, не потрібно, всі й так це розуміють. І нагадувати про те, що бувають різні випадки життя, коли потрібно в доволі кроткий період часу дістатись на селище «Жовтневе», гадаю, також не потрібно, як і пояснювати, чому не всі можуть дозволити собі використовувати службу таксі.

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

Новини по темі

Back to top button