Кам'янець-Подільський

Сни про Кам’янець-Подільський

Презентація збірки «Сни Аурінії»

17 травня на площі Польський ринок творче об’єднання письменників та художників «Stone Island» презентувало «Сни Аурінії» – нову містячкову збірку прози про Кам’янець-Подільський.

У видання увійшли твори шести молодих авторів. А саме: Інни Герасимчук («І камінь дихає любов’ю»), Світлани Дідух-Романенко, («Венеціанське дзеркало»), Ольги Колодянської («Фатальний реферат»), Тетяни Сметанюк («Розмова з Огієнком»), Ольги Старої («Софія») та Іванни Шептицької («Чорниця»).

Ідея видання збірки різножанрової прози «Сни Аурінії» належить історикам Володимиру Дубінському, Ользі Комаровій та письменниці і голові ГО «Stone Island» Тетяні Сметанюк.

Чудові ілюстрації до оповідань та повістей у стилі витинанки підготувала хмельничанка Тетяна Боднар. З її ілюстраціями молоді авторки презентували ще й магніти-сувеніри. А Юлія Марущак створила ексклюзивні прикраси зі скельною квіткою аурінією, які у тандемі з новим виданням стануть чудовим подарунком до будь-якого свята.

Модерувала захід Діана Гаврилюк. А у перервах між виступами авторів збірки для усіх присутніх свою творчість подарувала молода кам’янецька співачка Катерина Газіна.

Варто зазначити, що перша презентація книги відбулася у Кам’янець-Подільській центральній міській бібліотеці. Зі своєю творчістю письменниці познайомили своїх прихильників у відділі краєзнавства, де і до сьогодні триває виставка «Книга на дотик» талановитого фотографа Олега Сінькова, в якій взяли участь декілька авторів зі «Снів Аурінії»: Ольга Комарова, Тетяна Сметанюк та Інна Мисюра. Одна із світлин цього проекту увійшла до збірки оповідань та повістей «Сни Аурінії».

Автори сподіваються, що збірка не стане разовим проектом, тому закликають колег-письмеників до співпраці.

Презентація збірки «Сни Аурінії»

АНОТАЦІЯ. Коли оживає кількастолітнє квітуче мереживо скель Кам’янця-Подільського, напевно, посміхається душа. Здавна історичне місто Сонця називають «квіткою на камені». Щовесни воно незмінно підтверджує цю метафоричну назву, не зважаючи на холодний дощ та інші погодні премудрості з відтінком глибокої осені… Щороку у квітні теплий вітер ніжить важку скелясту ковдру своїм дотиком і пробуджує тендітну жовту квітку. За легендою, це дівчина Аурінія, яка мріяла назавжди залишитися молодою і вродливою. Її бажання здійснилося – тисячі туристів щороку приїжджають до натхненного історичного Кам’янця, щоб помилуватися цією сонячною соковитою дивовижею. В останній тиждень до свого цвітіння, вона бачить різні сни… Сни про давнє минуле і про сучасність, сни реальні і казкові, інколи навіть містичні…

«Сни Аурінії» – збірка різножанрової прози про Кам’янець-Подільський… Сім днів, шість ночей – шість сюжетів. Тільки той, хто вірить у дива пізніми весняними вечорами, може бачити казкові сни з ароматом легендарних квітів.

Олег СІНЬКОВ, спеціально для «7 днів».

Новини по темі

Back to top button