Інциденти

Тепло, за яке ви готові платити

Тепло, за яке ви готові платити

Опалювальний сезон добіг кінця. І ми з вами можемо сміливо попрощатися зі старими квитанціями на опалення. Відтепер тарифи зростатимуть. Нічого дивного, що на кожному кроці почали говорити про встановлення лічильників тепла. Але це задоволення теж не з дешевих.

То ж чи потрібно витрачати час і гроші на встановлення додаткових приладів? Громадянська мережа «ОПОРА» проаналізувала доречність встановлення лічильників тепла.

Досить зігрівати теплотрасу

Уявіть собі шлях тепла до вашої квартири. Кілометри дороги, досконало недосконалі труби, над якими завжди тане сніг і гріються бродячі коти. Оплачуючи теплопостачання за єдиним стандартним тарифом, ви платите також за тепло, яке втрачається в процесі транспортування.

Далі цікавіше. Адже з огляду на соціально-економічну ситуацію, єдине, що нас чекає найближчим часом, – подорожчання комунальних послуг.

Як наслідок, зростають тільки суми в рахунках, а не температура у квартирі.

А зараз погляньмо, наскільки ефективне встановлення лічильників.

Платіть за те, що гріє

Сьогодні існує два типи лічильників на тепло: індивідуальні, які встановлюються в окремих квартирах, і загальнобудинкові.

Новобудови зазвичай мають горизонтальну систему опалювання, що дозволяє достатньо легко монтувати пристрої обліку тепла в окремих квартирах. Крім того, від 2005 року усі нові житлові будинки повинні передбачати їх встановлення.

«Хрущовки», будинки, яким уже по 40-50 років, споруди з вертикальними системами – зовсім інша справа. Якщо тепло постачається «по стояку», монтаж індивідуального лічильника практично неможливий, на нього навряд чи вдасться отримати дозвіл. В таких спорудах використовуються загальнобудинкові пристрої обліку тепла.

В першому випадку економія складатиме від 30 до 70 відсотків. У другому – лише 10-30 %. Проте ви нарешті починаєте платити раціонально.

Індивідуальні лічильники тепла – це не просто зниження витрат в опалювальний період. Насамперед це ваша можливість самостійно вирішувати, скільки і коли економити. Регулюючи режим батареї, ви зменшуєте або збільшуєте споживання тепла. Усе залежить виключно від вас.

Міфи про лічильники

«Надто дорого»? Ви маєте можливість обрати або механічний, або ультразвуковий лічильник. Один з них дешевший, інший – дорожчий і витриваліший, адже в ньому відсутні рухомі частини. Окупність приладу напряму залежить від площі помешкання і того, як ви використовуватимете опалення.

Звісно, у маленьких приміщеннях економія буде менш відчутною, тому період окупності може зрости. Проте ви не можете передбачити, наскільки зростатимуть тарифи. Встановлення лічильника сьогодні – можливість зберегти значну суму завтра.

«Надто проблематично»? Процедура встановлення індивідуального лічильника займає орієнтовно 2-3 тижні. Якщо у вас немає часу займатися організаційними питаннями, згадайте про гроші та про теплотрасу, яку обігріваєте.

Аби полегшити вам життя, ми змалювали усю схему встановлення лічильника на тепло. Насправді, сьогодні це не складніше, ніж монтувати прилад виміру витрат води. Ви ж маєте лічильник на воду?

«Я хочу лічильник тепла. Як вибрати підрядника і пристрій?»

Підрядник, який буде встановлювати у вас лічильник на тепло, обов’язково повинен мати відповідну ліцензію. В іншому випадку вам не вдасться погодити індивідуальний проект з організацією, яка постачає тепло у вашу квартиру.

Також необхідно звернути увагу на популярність підрядника, відгуки про нього, скільки часу компанія надає відповідні послуги.

Ви можете самостійно обрати лічильник, детально вивчивши та порівнявши характеристики усіх типів пристроїв, як закордонних, так і вітчизняних. Проте до порад фахівців варто прислухатися. Це дозволить встановити якісний лічильник, який безперебійно працюватиме набагато довше і, відповідно, краще окупиться.

У будь-якому разі, ваша мета – погодження проекту встановлення теплолічильника у відповідній організації. Тому купити пристрій на найближчому ринку та попросити знайомого встановити його – неможливо.

Варто знати

• Поставивши лічильники, ви не зробите квартиру теплішою. Для того, аби приміщення було краще захищене від впливу низьких температур, треба подбати про зниження втрат тепла через вікна, двері, стіни будинку, дах і підвал, якщо ви мешкаєте на останньому чи першому поверсі. Проте саме лічильник вимірює, наскільки реально опалюється ваша квартира, і визначає, за що ви будете платити.

• До показників вашого особистого лічильника у квитанції буде додано орієнтовно 20 %. Це те тепло, яке використовується для опалення площ загального використання. До них, наприклад, належать ліфтові майданчики та сходові клітки. Чому ви повинні за це платити? Тому що відповідний рівень тепла потрібний будинку, аби не зруйнуватися під впливом перепадів температур.

• Лічильник, який ви вирішили встановити, повинен бути сертифікованим в Україні. Якщо виникли сумніви, це можна перевірити у Державному реєстрі засобів вимірювальної техніки, який оновлюється щорічно.

• Існують індивідуальні лічильники тепла, які дозволяють знімати покази віддалено. Проте їх раціонально встановлювати тільки в окремих випадках. Адже ціна такого пристрою значно вища. Проаналізуйте усі «плюси» та «мінуси» цієї ідеї, перш ніж обирати подібний прилад.

• Потрібно також звернути увагу на гарантійний термін приладу. Якщо гарантія складає лише 1 рік, такий пристрій виміру тепла може не дожити до наступної планової повірки. В деяких випадках виробник надає 4 роки гарантії.

Тепло, за яке ви готові платити

Прес-служба громадянської мережі «ОПОРА».

Фото dt.ua.

Новини по темі

Back to top button