Кам'янець-Подільський

Канадці вивчали подільський фольклор

Канадці вивчали подільський фольклор

5-7 червня представники української діаспори в Канаді перебували у Кам’янці-Подільському. Закордонні гості прибули в Україну в рамках проекту Ukrainian Dance Workshop Tour-2015, відвідавши Київ, Кам’янець-Подільський, Івано-Франківськ та Львів. В усіх цих містах канадці вивчали культуру, фольклор та традиції регіонів України. У Кам’янці-Подільському – танці Поділля.

Як повідомляють у міській раді, у перший день перебування гостей в нашому місті працівники історичного музею-заповідника провели лекції з історії Поділля, його культури і традиційного одягу. Учасників проекту вітав заступник міського голови Сергій Бабій, а солісти ансамблю «Кам’янчанка» вручили пам’ятні подарунки від міського голови Михайла Сімашкевича.

Найбільш насиченим днем для учасників туру стала субота. В хореографічному залі районного центру культури і мистецтв протягом чотирьох годин канадці вивчали подільські танці із репертуару народного ансамблю танцю «Кам’янчанка» міського Будинку культури. Результатом практичних семінарів став виступ наших гостей на І українсько-польському фестивалі мистецтва ХІХ століття «Подільський родовід», який проходив в ці дні на Алеї закоханих. Символічно танцюристи виконали старовинний подільський танець ХІХ століття «Ювківська кадриль». В далекому 1976 році цей танець виконувала «Кам’янчанка» в місті Києві для української діаспори з Канади, українські канадці впізнали цей танець і згадували як вони танцювали його колись на своїй історичній Батьківщини.

В неділю гості вирушили до села Зелені Курилівці Новоушицького району, де познайомились із подільською автентикою у виконанні фольклорного ансамблю «Берегиня». Кам’янецькі хореографічні колективи демонстрували свої танцювальні номери, побудовані на подільському етнографічному матеріалі, під час свята подільського танцю «У колі друзів» на площі біля Ратуші не лише для мешканців міста, а й для канадських друзів. А вже увечері учасники туру відвідали Старий замок, який зустрічав гостей костюмованою екскурсією та майстер-класом з володіння шаблею від місцевих реконструкторів.

Кількаденний візит канадців в наше місто приніс не тільки обмін досвідом у вивченні подільського танцювального фольклору, а й теплі дружні відносини між кам’янчанами та учасниками проекту. На завершення сторони домовились про реалізацію подібних проектів в майбутньому.

Новини по темі

Back to top button