Кам'янець-Подільський

За новими знаннями – у новому автобусі!

За новими знаннями – у новому автобусі!

Таку можливість отримали відразу 14 сільських шкіл Хмельниччини. Голова обласної ради Іван Гончар разом з головою облдержадміністрації Михайлом Загородним вручили ключі від нових шкільних автобусів марки «Еталон» директорам навчальних закладів Віньковецького, Волочиського, Городоцького, Дунаєвецького, Ізяславського, Кам’янець-Подільського, Красилівського, Полонського, Славутського, Старокостянтинівського, Хмельницького, Чемеровецького, Шепетівського та Ярмолинецького районів.

Як зазначають у Хмельницькій обласній раді, звертаючись під час урочистої події до педагогів, Іван Гончар наголосив, що надання якісної освіти, а особливо дітям сільської місцевості, є пріоритетним завданням для обласної влади.

«Незважаючи на нелегку фінансову ситуацію та військовий стан у країні, цьогоріч з обласного бюджету у рамках програми «Розвитку освіти Хмельницької області на 2011-2015 роки» було віднайдено можливість і для потреб області закуплено 14 шкільних автобусів на загальну суму майже 14 мільйонів гривень. Як завжди у пріоритеті – створення всіх умов для отримання дитиною освіти незалежно від місця проживання та соціального статусу. Надання дітям якісної освіти має бути на першому місці, це є визначальним для майбутнього Української держави», – зазначив посадовець.

Після урочистогго вручення керманичі області вирішили провести тест-драйв новим автобусам. Іван Гончар та Михайло Загородний разом з журналістами проїхались на одному з шкільних автобусів.

Автобуси між районами розподілені відповідно до проведеної оптимізації загальноосвітніх навчальних закладів. В той же час Міністерство освіти і науки України обіцяє закупити для області ще 14 автобусів за рахунок державного бюджету. Наразі ж на Хмельниччині існує потреба у 42 шкільних автобусах, в тому числі: 2 – для відкриття нових маршрутів та 40 – для заміни застарілої техніки, які вичерпали свій термін експлуатації.

На даний час шкільний автобусний парк області складає 362 одиниці. В області забезпечено стовідсоткове підвезення до навчальних закладів школярів, які проживають на відстані понад 3 км від школи.

Шкільним автобусом підвозиться 11898 (94,3%) школярів та 970 педагогічних працівників. Найманим (або орендованим) автобусом підвозиться 202 школяра. Іншими видами транспорту (в т.ч. рейсовим) підвозиться 518 школярів та 1318 педагогічних працівників.

Новини по темі

Back to top button