Інциденти

Реформувати – не означає ліквідувати

Новий 2013 рік приніс неабияку паніку серед жителів Кам’янця-Подільського, стурбованих тим, що з першого січня поточного року набирає чинності Закон України «Про екстрену медичну допомогу». Мешканці міста через непоінформованість розповсюджують чутки про те, що держава ліквідувала життєво необхідну службу – швидку медичну допомогу.

Про те, який сьогодні стан справ із реформуванням швидкої медичної допомоги розповів на брифінгу для ЗМІ 15 січня Василь Сукач. Зокрема, він наголосив на тому, що швидка медична допомога в місті як функціонувала, так і продовжує свою роботу. Реорганізаційні зміни вплинули лише на те, що медична служба відповідно до нового закону відтепер підпорядковуватиметься області.

Василь Олександрович заспокоїв і тих, хто стурбований тим, що скорочуватиметься кількість працівників медслужби: «Скорочення персоналу ні в якому разі не буде, навпаки штати збільшуватимуть для того, щоби вони змогли оперативно виконувати завдання, які на них покладаються».

Варто зауважити, що Закон України «Про екстрену медичну допомогу» покликаний покращити надання медичної допомоги тим особам, стан яких кваліфікуватиметься як невідкладний стан людини (раптове погіршення фізичного або психічного здоров’я, яке становить пряму та невідворотну загрозу життю та здоров’ю людини або оточуючих її людей і виникає внаслідок хвороби, травми, отруєння або інших внутрішніх чи зовнішніх причин).

З метою максимальної оперативності прибуття медичних бригад на виклик до хворого, створюється єдина потужна оперативно-диспетчерська служба, куди надходитиме інформація з усієї області. Проте, не варто хвилюватись, що це спричинить затримку прибуття бригад медичної допомоги, оскільки диспетчерська служба контролюватиме місце перебування та пересування бригад, які будуть оснащені сучасною технікою.

Згідно з законом визначено і часові обмеження: бригада медиків повинна прибути на виклик до хворого за 10 хвилин – у місті та за 20 – у сільській місцевості.

Багато хто сприймає ці обмеження скептично, однак медики переконані, що такі нововведення спонукатимуть профільні комітети вирішувати питання про покращення якості доріг, забезпечення бригад паливом та необхідними медичними препаратами. Відповідальність за дотримання надання екстреної медичної допомоги нестиме голова обласної державної адміністрації.

З великою небезпекою сприймається розподіл викликів швидкої медичної допомоги на екстрені та не екстрені. Більшість жителів занепокоєні тим, що виклики ігноруватимуться медиками і кваліфікуватимуться як не екстрені. Проте, такий поділ не варто сприймати як можливість відмови у наданні медичної допомоги хворому, він навпаки сприятиме ефективнішому використанню ресурсів та оперативнішому наданню медичної допомоги громадянам, які її потребують.

За матеріалами kam-pod.gov.ua.

Новини по темі

Back to top button