Кам'янець-Подільський

На Хмельниччині з’явиться парк мініатюр

Для цього проекту в історичному урочищі Камінь, що у  Лісових Гринівцях було виділено майже 11 гектарів землі.

В Україні таким парком може похвалитися лише Крим, проте організатори проекту мають на меті збудувати у Хмельницькому цілий історичний комплекс. Здати готовий об’єкт планується вже у 2015 році, а на будівництво витратити приблизно 1млн. 920 тис.грн.

Як повідомляє Ye.ua, парк мініатюр – перший пілотний проект регіонального розвитку Хмельниччини у рамках виконання плану реалізації стратегії регіонального розвитку області на 2011-2020 роки.

У парковому комплексі будуть представлені зменшені копії визначних історичних та архітектурних пам’яток області: старовинна фортеця Кам’янця-Подільського, поселення у с. Губин, Меджибізький замок, маєток з Самчиків, церкви Полонного та Ізяслава. План парку мініатюр також передбачає встановлення старовинних помешкань тих часів від кожного району в реальному масштабі. Планується зведення гончарні, кінного іподрому, козацької Січі, церкви, різноманітних майстерень та навчальних центрів бойового козацького мистецтва.

У майбутньому історичному комплексі, будуть проводитись й тижні української культури, традицій та словесності, наприклад, тиждень народної вишиванки або ж тиждень української кухні.

Що ж стосується фінансування парку мініатюр «Все Поділля», то більшість коштів планується отримати від представників Євросоюзу, які зацікавлені у цьому проекті. Проте, європейці можуть внести у проект свої інвестиції, лише за умови дотацій від селищних рад, міської та обласної адміністрацій, громадських організацій, установ, які відповідають за історичну, етнічну та культурну спадщину нашої області.

Отож із створенням такого парку мініатюр у 20-ти районів нашої області з’явиться реальна перспектива показати себе у всій красі, а Україні дізнатися чим славляться Хмельниччина, які унікальні природні утворення та архітектурні споруди знаходяться на її території.

Новини по темі

Back to top button