Війна

Канада передала Центру розмінування обладнання на суму понад 2 млн доларів

Центр розмінування отримав обладнання з Канади

28 листопада представник військового аташе Канади передала Україні військове обладнання для розмінування на суму понад два мільйони доларів. Таке обладнання зможе вберегти від поранень унаслідок вибухів не лише військових, а й цивільних.

Офіційна передача проходила у Центрі розмінування Збройних Сил України, розташованому в Кам’янці-Подільському.

Як інформує прес-служба Кам’янець-Подільської міської ради, найближчими днями все це обладнання буде там, де воно найнеобхідніше – у зоні антитерористичної операції.

Міський голова Михайло Сімашкевич подякував канадській громаді за підтримку України на міжнародному рівні, а також Кам’янця-Подільського та його жителів. Особливі слова вдячності були адресовані військовослужбовцям, які обороняють кордони нашої Батьківщини.

У своєму вітальному слові посол Канади в Україні Роман Ващук зазначив: «Ці засоби розмінування та захисту, це засоби не озброєння, а роззброєння, насамперед для безпеки і військових і цивільного населення, це матеріальний вияв нашої турботи, нашої солідарності з українським народом».

Окрім цього, канадські військові адаптують знання українських армійців по знешкодженню боєприпасів під методики НАТО. Перші 13-ть військовослужбовців вже отримали такі сертифікати. Підготовка проходила в рамках угоди між державами-учасницями Північноатлантичного договору та іншими державами, які беруть участь у програмі «Партнерство заради миру» від 19 червня 1995 року та Додаткових протоколів до неї від 19 грудня 1997 року.

Також нагадаємо, що на базі Кам’янець-Подільського понтонно-мостового батальйону до кінця року планують сформувати 48 інженерну бригаду, яка налічуватиме близько двох тисяч військовослужбовців й немає аналогів в Україні.

Центр розмінування отримав обладнання з Канади

Новини по темі

Back to top button