Кам'янець-Подільський

Медицина зазнає стратегічних реформ

Медицина зазнає стратегічних реформ

28 січня в прес-центрі Кам’янець-Подільської міської ради відбулася прес-конференція для журналістів за участю представників медичної галузі міста: начальника управління охорони здоров’я Юрія Пливанюка, його заступника Олександра Зарицького, заступника головного лікаря з медичної частини Артура Савицького та головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Олександра Чернеця.

Напередодні цієї зустрічі делегація з нашого міста взяла участь у виїзному засіданні з Міністром охорони здоров’я України Олександром Квіташвілі, який розповів про найближчі кроки в медичній реформі.

Як повідомляє прес-служба Кам’янець-Подільської міської ради, про результати робочої поїздки та власні бачення розвитку медицини в Кам’янці-Подільському і розповіли медики.

«Міністр охорони здоров’я вважає, що 75% коштів з державного бюджету, які виділяють на медицину, витрачаються на утримання медичних закладів, тому їх потрібно ефективно перерозподілити і замість оплати ліжкомісць в лікарнях використовувати ці гроші на лікування пацієнтів», – зазначив начальник управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк.

Юрій Васильович підтримує і ідею оптимізації медичних установ. На його думку, потрібно провести окремі реформаторські кроки. Зокрема, неодноразово піднімалося питання про об’єднання міської та районної лікарень, однак поки що воно не вирішене.

Не раціональними медики Кам’янця вважають підходи до розподілу коштів, які поки що так і не змінилися. Так, медична субвенція з державного бюджету виділяється на область, де розподіляють скільки коштів передати на вторинний рівень медичного обслуговування нашого міста. У порівнянні з містом Хмельницьким, наші пацієнти отримують значно меншу суму коштів навіть на харчування, ніж в області.

Тому реформування медичної галузі в Україні вкрай необхідне. Наразі дорадча група з питань реформування системи охорони здоров’я розробила національну стратегію нової системи охорони здоров’я на 2015-2025 роки.

Новини по темі

Back to top button