Кам'янець-Подільський

У Кам’янці медики закликають батьків зробити дітям щеплення від поліомієліту

У Кам'янці медики закликають батьків зробити дітям щеплення від поліомієліту

Два випадки захворювання поліомієліту на Закарпатті викликали паніку в батьків та змусили до рішучих дій медиків. З метою недопущення поширення гострого інфекційного захворювання, в МОЗ видали наказ «Про затвердження Плану заходів Міністерства охорони здоров’я України щодо імунізації населення від поліомієліту на 2015 рік».

Як повідомляє прес-служба Кам’янець-Подільської міської ради, про етапи вакцинації в місті медики розповіли під час прес-конференції для представників преси, через яких звертаються до широкого загалу не зволікати зі щепленнями.

«Створювати паніку не варто, тому що на всю Україну зафіксовано лише два випадки поліомієліту, але варто знати, що найбільш вразливими до ураження є діти віком до п’яти років. Єдиним шляхом запобігання поширенню та лікування хвороби є вакцинація. Вакцина від поліомієліту вводиться декілька разів і захищає дитину на все життя» – зазначив начальник управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк.

Відтак 21 жовтня розпочалася додаткова трьохтурова імунізація проти поліомієліту в Україні, у тому числі й в нашому місті. Діти від двох місяців до 6 років та від 2 місяців до 10 років будуть залучені до вакцинації.

Ті, хто не отримав жодного щеплення проти поліомієліту, отримують перше щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною та в подальшому не менше ніж через 2 тижні – щеплення живою, оральною вакциною в рамках додаткової імунізації.

Для того, щоб детально дізнатися календар щеплень своєї дитини та інформацію про необхідну вакцинацію, батькам потрібно звернутися до дільничного лікаря, який надасть консультацію.

Як повідомила головний лікар міської дитячої поліклініки Тетяна Очеретенко, наше місто отримало 7030 доз вакцини, всього підлягає додатковій імунізації 5900 юних кам’янчан.

Проводиться вакцинація в міській дитячій поліклініці. У вівторок та суботу роблять щеплення інактивованою вакциною, в інші дні тижня – живою, оральною. Для зручності батьків, працює кабінет щеплень і в неділю.

Медики закликають батьків не боятися, а свідомо зробити щеплення, щоб захистити своїх дітей. Нагадуємо, що за консультацією потрібно звернутися до дитячого педіатра.

Новини по темі

Back to top button