Кам'янець-Подільський

«Уклін Вам низький» від етнографа Людмили Калашникової

«Уклін Вам низький» від Людмили Калашникової

Галерея мистецтв Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника продовжує сезон літературних зустрічей із відомими майстрами слова, що стартував 20 жовтня із презентації нового роману Вікторії Гранецької «Щасливий». 26 жовтня до Літературної зали із книгою «Уклін Вам низький» завітала етнограф Людмила Калашникова.

Із перших хвилин зустрічі автор одразу повела присутніх у цікаву подорож Поділлям, Карпатами, Поліссям, Полтавщиною, Слобожанщиною та Середньою Наддніпрянщиною, знайомлячи із побутом, традиціями і звичаями українського народу та зразками народної архітектури різних історико-етнографічних районів України.

Поринути у таку цікаву мандрівку може будь-хто із читачів. І для цього не потрібен екскурсовод, адже книга написана у художньому стилі, а формат видання «питання – відповідь, відповідь – питання» роблять «Уклін Вам низький» легкою для сприйняття, доступною, а головне – цікавою книгою. Звичайна сучасна українська родина вирушає на екскурсію в Національний музей народної архітектури та побуту України, що розташований у Пирогові біля Києва, і буквально поринає у минуле України у просторі і часі.

Мимоволі ставши членом цієї родини, юний читач, на якого і орієнтоване видання, знайомиться не тільки з народною архітектурою, традиціями, побутом, а ще й із стосунками в українських родинах, з вихованням дітей в повазі до старших, навчається шанобливому ставленню до природи, розумінню історії України, працелюбству та відчуттю краси.

Також Людмила Андріївна розповіла присутнім про цікаві факти своєї біографії та історію виникнення ідеї написання книги «Уклін Вам низький», яку охарактеризувала як своє освідчення в любові Україні! Автор закликала представників усіх етносів, які живуть на нашій землі, об’єднатися у своїй любові до нашої країни і прагненні жити в мирі та злагоді.

Окрім того, спілкуючись із шанувальниками сучасної української літератури, автор зізналася, що пише продовження книги, яке буде присвячене Півдню України – регіону, що не увійшов в «Уклін Вам низький».

Після презентації книги усі охочі мали змогу сфотографуватись із автором, отримати автограф та поспілкуватися тет-а-тет.

Новини по темі

Back to top button