Кам'янець-Подільський

«Кольорова феєрія» Юлії Степанюк

«Кольорова феєрія» Юлії Степанюк

22 січня майстер народного мистецтва Юлія Степанюк презентувала у Галереї мистецтв виставку авторських робіт «Кольорова феєрія».

П’ятнадцять рукотворів у техніці «художнє ткацтво», що прикрасили одну із залів колишньої духовної семінарії, вражають незабутньо. Одразу усвідомлюєш, що мистецтво кордонів немає. У її роботах є усе – розмаїття барв, сюжетів, настроїв. Навіть доля смутку, щему серця, бо кожен добре знає, а хто й пам’ятає, що українська хата завжди була оздоблена тканими речами. На сьогодні ж, на жаль, ткацтво, як вид промислу, залишилось у минулому, проте знайшло своє друге життя у мистецтві. І це тішить, бо те етнічне, наше, українське продовжує жити, хоча і не у таких масштабах, як колись. І саме таким майстрам ми маємо завдячувати за те, що бережуть гарну традицію та не дають зітліти прекрасному українському ремеслу. А шлях до визнання у пані Юлії, як і у кожного митця, був не простим. Турувати потрібну стежину майстриня почала ще змалечку.

– Пам’ятаю свою першу виставку у сільському клубі – мені було п’ять років. Побачивши моє величезне бажання малювати, батьки записали мене до ДХШ в клас килимарства. – згадує Юлія Степанюк. – Протягом навчання у художній школі, мої роботи виставлялися у Кам’янці-Подільському та Хмельницькому. Згодом я вступила у Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв на спеціальність «Образотворче мистецтв» і закінчила його з відзнакою. З дитинства мріяла стати вчителькою, пов’язати своє життя з дітьми, тому, закінчивши коледж, я не вагаючись вступила до К-ПНУ ім. І. Огієнка на педагогічний факультет за спеціальністю «Початкове навчання». Працювала у коледжі мистецтв художником-лаборантом 3 роки. З 2006 року працюю вчителем початкових класів та образотворчого мистецтва в Боришковецькій ЗОШ І-ІІ ступенів. З 2012 року – керівник гуртка «Художнє ткацтво» від районного Будинку школяра, з 2014-го – керівник гуртка «Народне мистецтво» (ХОЦНТТУМ). А з 1 вересня 2016 року очолила гурток «Валяння вовною» при Довжоцькому НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів, колегіум». З 2 грудня 2016 року працюю методистом Кам’янець-Подільського районного Будинку школяра.

А про перемоги майстрині на різноманітних конкурсах та фестивалях годі й казати. Їх ціла низка. Зокрема, у 2016 році пані Юлія здобуває гран-прі на художній виставці-конкурсі «Весняні крапелі» (Київ), бере участь у міжнародній виставці «Етнокультурні традиції» Міжнародного етнокультурного фестивалю «ETHNO ART FEST» в Лондоні та Москві. Майстриня – дипломант І ступеня у Відкритому фестивалі-конкурсі художньої творчості серед колективів та окремих виконавців навчальних закладів України «АГРОУНІФЕСТ-2016» (номінація «Декоративно-ужиткове мистецтво»). Тож із впевненістю можна сказати, що справжній талант гідно оцінено і він потроху збирає свої нагороди.

А поки Юлія Степанюк працює над новими роботами, Галерея мистецтв (вул. П’ятницька, 11) запрошує кам’янчан та гостей міста доторкнутися до прекрасного, переглянувши її творчий доробок. Виставка «Кольорова феєрія» діятиме упродовж січня-лютого 2017 року.

Новини по темі

Back to top button