Інциденти

У Шепетівці – опалювальний колапс

У Шепетівці – опалювальний колапс

З весни 2017 року міський голова, перший заступник міського голови і посадові особи міськвиконкому неодноразово запрошувалися на колегії Хмельницької облдержадміністрації з питання стану підготовки до опалювального сезону 2017-2018 років.  Під час засідань представники ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» надавали інформацію, що вони працюють планово, погашають заборгованість і готуються до опалювального сезону. Представники міської ради надавали інформацію про можливий колапс, якщо не буде сплачено борги.

Як відомо з реклами, яка знята 33 каналом, керівництво ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» заявило, що підприємство готове до опалювального сезону. Як виявилось, готове – за виключенням одного – відсутністю лімітів на газ. Дані ліміти виділяються, як правило, в жовтні, тому влітку про їх виділення іще не було відомо і в міській раді про це не могли знати.

Про заборгованість ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» і можливості початку опалювального сезону НАК «Нафтогаз України» на запит виконкому повідомив, що станом на 22 вересня цього року заборгованість товариства становить 5,2 млн. грн. і якщо цей борг не буде погашений, ліміти на газ виділені для товариства не будуть. В той час, ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» випустив ролик на телебаченні, що вони готові до опалювального сезону.

Інформацію про стан заборгованості перед НАК «Нафтогаз України» виконком довів до всіх державних структур. Крім рішень міської ради, виконавчого комітету, зустрічей з посадовцями різного рівня, за останні дні міським головою було проведено наступну роботу.

31 жовтня під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олега Гуменнюка у місті Хмельницькому відбулась нарада, на яку було запрошено міського голову Михайла Полодюка, керівника ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» Олександра Пустовойта, також були присутні відповідальні працівники департаменту житлово‑комунального господарства облдержадміністрації.

Було поставлено конкретне питання, коли в Шепетівці розпочнеться опалювальний період і хто, що не допрацював.

Міський голова повідомив, що населення сплатило більше 90% оплати за минулий опалювальний період і всі бюджетні установи розрахувалися за послуги на 100%.

ТОВ «Шепетівка Енергонівест» вимагало аби міська рада поспішно встановила новий тариф, хоча був діючий. Йдучи на зустріч товариству виконком скоротив процедуру розгляду і затвердив новий тариф. Крім того, у разі початку опалювального сезону виконавчий комітет готовий надати передплату, але не більше 30%, згідно із вимогами чинного законодавства.

Інше питання було поставлене керівнику товариства Олександру Пустовойту: «Коли розпочнеться опалювальний сезон?». На що у нього не було конкретної відповіді.

Заступник голови облдержадміністрації Олег Гуменний уточнив чи є у  ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» ліміти на газ, адже саме через їх відсутність у домівках шепетівчан досі холодно. Олександр Пустовойт  сказав, що є на 50 тис. кубів. Цього вистачить лише на два дні.

Олег Гуменний зазначив, що якщо виконком пішов їм на зустріч, то і товариство теж має шукати вихід.  Рекомендував Олександру Пустовойту терміново їхати до НАК «Нафтогаз УкраЇни» і почати процедуру переговорів, щоб погасити борги в сумі 5,2  млн. грн. Також Олег Вікторович наголосив, що у разі неспроможності  виконати свої службові обов’язки, ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» має повернути підприємство теплових мереж у комунальну власність для подальшого вирішення питання і початку опалювалювання домівок шепетівчан.

За результатами зустрічі керівник ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» Олександр Пустовойт до 6 листопада має доповісти заступнику голови облдержадміністрації Олегу Гуменному про домовленість із НАК «Нафтогаз УкраЇни» щодо погашення заборгованості і про початок опалювального періоду в Шепетівці.

1 листопада  міський голова Михайло Полодюк знову в Хмельницькому. З питання опалювального сезону має зустрічі з першим  заступником голови облдержадміністрації Володимиром Кальніченком, інформує його щодо ситуації, яка склалась. Вдруге зустрічається із заступником голови облдержадміністрації Олегом Гуменним, який повідомив, що  після зустрічі 31 жовтня мав розмову із Віце-прем’єр-міністром України, якому доповів про ситуацію в Шепетівці. Останній звернувся до НАК «Нафтогаз УкраЇни», щоб вирішити питання по Шепетівці.

Керівництво НАК «Нафтогазу» прокоментувало умови надання лімітів на газ для ТОВ «Шепетівка Енергоінвест»: «Спочатку вони мають заплатити борг в сумі 5,2 млн. і тільки після цього з ними будуть говорити про ліміти на газ. Без грошей з ними ніхто говорити не буде».

Цього ж дня міський голова Михайло Полодюк дав прес-конференцію хмельницьким телеканалам. Мав розмову з головою асоціації міст по Хмельницькій області з даного приводу і з депутатом Верховної Ради України Романом Мацолою.

2 листопада по ситуації, що склалася в місті міський голова мав розмову із заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово‑комунального  господарства України Едуардом Кругляком. Він повідомив, що про ситуацію в Шепетівці знає, але, оскільки комерційна структура заборгувала, місцевий бюджет відповідно до чинного законодавства не має права відшкодовувати борги. З цього питання Едуард  Кругляк має проконсультуватися з керівництвом НАК «Нафтогазу»  для сприяння у вирішенні цієї ситуації. До кінця дня він має повідомити про результати переговорів.

Цього ж дня наступна розмова міського голови відбулася із Народним депутатом України Романом Мацолою, який сказав, що є попередня домовленість,  на 7-8 листопада про зустріч щодо ситуації в Шепетівці на найвищому рівні, у Кабінеті Міністрів України і Верховній Раді України, куди буде запрошено і Шепетівського міського голову.

Михайло Полодюк також звернувся до керівника Хмельницького обласного відділення  антимонопольного комітету  України Віталія Олуйка щодо вжиття дій до ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» у зв’язку з невиконанням ними своїх обов’язків по опаленню міста. Протягом цих днів міський голова мав зустрічі з представниками правоохоронних органів щодо їх втручання у розв’язання цієї ситуації.

Отож, питання Шепетівки вирішується зараз на рівні Києва і ставиться таким чином – або борги платяться власниками ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», адже населення і комунальні установи вчасно розрахувались за отримані послуги з теплопостачання, або борги можна погасити за рахунок Державного бюджету.

Новини по темі

Back to top button