Кам'янець-Подільський

У Хмельницькому вивчали суйбоку

У Хмельницькому вивчали суйбокуХудожник Хмельницького академічного театру ляльок Лілія Савицька та викладач Хмельницької дитячої школи мистецтв Мирослава Собчук  на майстер-класі, що відбувся у відділі мистецтв  обласної бібліотеки для юнацтва, відкрили для студійців Центру анімаційних мистецтв оригінальний стиль японського мистецтва – суйбоку. А надихнула на проведення майстер-класу, як стверджують в управлінні культури, національностей, релігій та туризму ХОДА, книга з фонду бібліотеки «Японський живопис тушшю у стилі суйбоку» Рюкю Саіто.

Живопис в жанрі суйбоку впродовж багатьох століть дарував радість мешканцям східних країн, які розглядали його як хобі. Головний акцент в суйбоку робиться на роботі з чорною тушшю різноманітних відтінків – від вугільно-чорного до світло-сірого, накладених одним доторком пензлика.

На майстер-класі юні художники пізнавали філософію,  магічну силу, дух та особливості цього загадкового мистецтва.  Учасники майстер-класу намагались передати свої відчуття кольору з допомогою пензля, сміливо та вільно перетворюючи великий та багатовимірний світ живої природи в невеликий витончений малюнок. За зразок кожним було обрано один із головних символів Японії – Дракон, який уособлює собою силу й мудрість.

Маючи жагу пізнати Японію через творчість, діти намагались  передати малюнком стан своєї душі. Кожен з учасників майстер-класу, беручи за основу основні прийоми малювання, створив свій оригінальний малюнок.

Мистецтво суйбоку цікаве й доступне не тільки художникам-професіоналам, але й початківцям. Зважаючи на це, було створено дві творчі вікові локації – для найменших та старших.

Цей майстер-клас дав можливість розкрити таланти молодих та глибше пізнати культуру та мистецтво Японії.

Новини по темі

Back to top button