ІнцидентиКам'янець-Подільський

У новому році сортуватимемо сміття

У новому році сміття сортуватимемо по-новомуЗ 1 січня поточного року українці повинні сортувати сміття, оскільки вступає у силу поправка до закону «Про відходи», що забороняє захоронення неперероблених відходів.

Кам’янець-Подільський у цьому напрямку робить перший крок – з 15 січня на комунальному підприємстві «Спецкомунтранс» почне працювати так звана сортувальна лінія. Працівники розподілятимуть окремо папір та пластик, який після цього пресуватимуть. Спресовану сировину здаватимуть. Про це йдеться на сайті міськради.

Як розповідає директор підприємства Сергій Гжебовський, якщо відходів буде достатньо для рентабельного транспортування – відвозитимуть в найближчі центри, якщо ні – здаватимуть в пункти прийому вторинної сировини у Кам’янці.

Наразі є проблема з недостатньою кількістю контейнерів, які б забезпечили роздільний збір сміття по всьому місту. Над цим питанням у міській раді вже працюють. Важливим залишається й питання того, щоб мешканці усвідомлювали всю важливість такої новації. Якщо задуматись, що один житель хоча б раз в тиждень викидає пластикову пляшку, яка потрапляє на полігон – то для стотисячного міста це неабияка кількість. Якщо ж її викинути на переробку – буде неабияка користь довкіллю.

Чи запрацюють європейські стандарти для українців – покаже час.

Новини по темі

Back to top button