Кам'янець-Подільський

У Хмельницькому писали писанки

У Хмельницькому писали писанкиЗ давніх давен в українців існував звичай писати писанки. Наші предки вимальовували на них символи, що були оберегами, побажаннями кращої долі, замовляннями.

До вигадливо розписаних яєць звикли ставитися як до символу свята Великодня, зазначають в управлінні культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької ОДА. Українська писанка – це шедевр мініатюрного живопису. У писанкове мистецтво його творці вкладали життєву мудрість, народне розуміння краси, щедрість художнього обдарування, безпосередність сприйняття оточуючого світу.

У відділі мистецтв Хмельницької обласної бібліотеки для юнацтва в передсвяткові дні організовано цикл майстер-класів для всіх бажаючих долучитися до створення завжди вічної та чарівної писанки.

Прагнули опанувати мистецтво писанкарства читачі бібліотеки під керівництвом викладача Хмельницької дитячої школи мистецтв Уляни Музики. Молода писанкарка змогла зацікавити юних художників мистецтвом традиційного оформлення великодніх яєць. Діти робили лише перші кроки в опануванні мистецтва пасхального творення, але якими вправними та старанними були їх намагання пізнати таємниці та секрети цього чарівного давнього мистецтва. З допомогою писачка, барвників, воску та свічки відбувалось справжнє магічне дійство – народження писанкових шедеврів, які вражають різноманітністю узорів і кольорів яскравих та сонячних. Для людини, не обізнаної з секретами розпису писанки, може здатися, що справа ця складна і під силу лише тому, хто гарно малює. Але учасники майстер-класів впевнилися – писанку пишуть не руки, а душа.

Головне, беручи в руки писачок, подумати, що ви хочете сказати оточуючим, побажати їм здоров’я, щастя, добробуту та починати створювати красу.

Новини по темі

Back to top button