ВійнаІнцидентиКам'янець-Подільський

У Кам’янці-Подільському запрацювали шкільні служби порозуміння

Шкільна служба порозумінняМережа шкільних служб порозуміння, що запустилася в Кам’янці-Подільскому, охопила 8 закладів загальної середньої освіти та 2 заклади позашкільної освіти міста. Про це повідомляють на офіційній сторінці поліції Хмельницької області у Facebook.

Шкільні служби порозуміння вже активно працюють у Шепетівському, Волочиському районах та у місті Нетішин. Кам’янець-Подільський теж вирішив не пасти задніх. Ініціативна група, до складу якої увійшли поліцейські, працівники освіти та представники асоціації юристів, влітку провела зустріч, під час якої домовились про впровадження цьогоріч трьох пілотних служб порозуміння у школах міста.

Проте ця ініціатива викликала неабиякий інтерес серед освітян та, власне, самих дітей. І, в результаті, до проекту долучилося 10 навчальних закладів міста. Діти та їхні наставники з числа соціальних педагогів та психологів вже пройшли спеціальне навчання і з вересня-жовтня шкільні служби порозуміння в Кам’янці-Подільському запрацювали.

Чи не найпершою шкільна служба порозуміння почала роботу в найбільшій школі міста – ЗОШ №17. Тут під неї виділили спеціальний кабінет, де діти самі собі господарі. І менш, ніж за місяць тут вже провели декілька кіл примирення.

Також активно шкільна служба порозуміння працює у ЗОШ №13. Учениця школи Вероніка Гутаревич готує наукову роботу по медіації на конкурс до Малої академії наук України. А практичний психолог цієї ж школи Наталія Чепурняк на ярмарок педагогічних ідей підготувала роботу на тему: «Медіація – шлях до вирішення міжособистісних конфліктів, які виникають між учасниками освітнього процесу. Шкільні служби порозуміння».

Нагадаємо, шкільна служба порозуміння (ШСП) – це команда підготовлених старшокласників-посередників (медіаторів), які допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом. Вони використовують у роботі відновні практики – медіацію, коло прийняття рішень, – і працюють над формуванням безпечної атмосфери в навчальному закладі. Роботу шкільних служб порозуміння організовує координатор, зазвичай, психолог чи соціальний педагог, який пройшов спеціальну підготовку і володіє знаннями та навичками з організації та керування ШСП.

Новини по темі

Back to top button