ІнцидентиКам'янець-Подільський

Щирі та чесні поезії – в Старому місті

Презентація збірки «В.О.П.» (Кам'янець-Подільський, Галерея мистецтв)8 грудня у Кам’янець-Подільському державному історичному музеї-заповіднику звучали поезії з війни – у Галереї мистецтв презентували збірку «В.О.П.» («Війною ограновані поезії»). Про це інформує «7 днів».

Авторами книги, що вийшла друком у київському видавництві «ДІПА» стали восьмеро учасників АТО – Артур Закордонець, Сергій Бородкін, Олена Білозерська, Назар Розлуцький, Влад Сорд, Костянтин Чабала, Роман Семисал, Петро (Патрік) Орішко. Усі вони – незвичайні люди. І у кожного з них – неймовірна доля.

Зі збіркою та її творцями кам’янчан та гостей міста знайомив Артур Закордонець – письменник, автор-упорядник книги, член Національної спілки письменників України.

«Вірші в книзі різні, як і люди. Хтось вправніше володіє словом, хтось має досвід, хтось почав писати вже на війні. Цінність не в майстерності, а в щирості, котра має донести до людей, що їхні солдати мають живі чутливі серця, що кров і смерть не владні над людською душею», – зазначив під час презентації Артур Закордонець.

Збірка поезій «В.О.П.» – надзвичайно щира і чесна книга. Поезії, що увійшли до неї, насичені смислами й образами, врізаються у пам’ять і викликають довіру.

«Артуру, гадаю, вдалося донести до читача головний меседж книги, що звучить у декількох тематичних лініях. Протистояння розуму та серця, гніву та любові, відчаю та радості, життя і смерті – лише невелика їх частинка. А ліній насправді чимало! Підсилює збірку і оригінальна концепція, яку запропонував автор-упорядник, – твори у книзі подано не у вигляді підбірок кожного із авторів, а як перегукування – за віршем одного поета йде текст іншого. І це додає особливого відтінку», – зауважив молодший науковий співробітник К-ПДІМЗ Андрій Павловський.

На презентації витала неповторна атмосфера. Її, звісно, не передати словами, бо можна відчути лише душею. Лунали вірші та пісні під гітару, народжені на війні. Виконував – Артур Закордонець.

Артур Закордонець. Презентація збірки «В.О.П.» (Кам'янець-Подільський, Галерея мистецтв)

Але приємні миті творчості та спілкування дарував не лише автор-упорядник «В.О.П.», а й гості зустрічі – Микола Панасюк презентував Артуру свою збірку офортів і малюнків у віршованому супроводі «Кам’янецькі чари», авторську поезію – Марія Гаврилова, свою поетичну збірку – Маргарита Шевернога. А творче об’єднання «PHOENIX» подарувало письменнику на згадку про поетичну зустріч у Кам’янці-Подільському хендмейдову книгу із ілюстраціями до його поезій, що увійшли в «В.О.П.» (ілюстратор – художник Олександр Барабаш, хендмейд-обкладинка від Наталії Харченко (К-ПДІМЗ)).

«Організатори зустрічі (К-ПДІМЗ, творче об’єднання «PHOENIX») вдячні усім, хто завітав на зустріч із Артуром Закордонцем і підтримав видання, яке дійсно має вагу. Велике спасибі Артуру і всім авторам за щире слово і справжню мужність там, і тут – у слові; за мир і впевненість у завтрашньому дні», – підсумував поетичний вечір Андрій Павловський.

Опісля у Великій залі Галереї мистецтв відбулась автограф-фотосесія із Артуром Закордонцем.

Інформаційна підтримка заходу: газета «КлюЧ», інтернет-видання «7 днів».

Фото Петра ІГНАТЬЄВА.

Новини по темі

Back to top button