ЕкономікаІнциденти

Більше 1 млн гривень – на пам’ятки архітектури

Три об’єкти пам’яток архітектури Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» реставруватимуть цьогоріч за рахунок коштів державного бюджету. Про це інформує Ye.ua.

Міністерство культури України, до сфери управління якого належить НІАЗ «Кам’янець», виділило один мільйон 400 тисяч гривень на реставрацію мурів Руської брами, Гончарської та Ковальської башт.

«Продовжуємо реставраційні роботи, які розпочали ще в минулі роки, на Гончарській башті та на Ковальській №3, що поблизу сходів Фаренгольца. Ці об’єкти розпочали відновлювати декілька років тому також за державний кошт. Зважаючи на їх аварійний стан вони потребували першочергового проведення реставраційних робіт. Торік на Ковальській башті №3 Нижньої польської брами повністю відновили гонтовий дах, а на фасадах Гончарської башти виконали реставраційно-ремонтні роботи. Останню, до речі, також перекрили позаминулого року, повністю замінили гонтовий дах, який був вистелений ще в 1967 році і вже потребував відновлення. Тоді ж відновили стіну північного фасадну стіну Замкового мосту», – розповідає Василь Фенцур, директор НІАЗ «Кам’янець».

А також додає, що за тиждень-два розпочнуться протиаварійні та реставраційно-ремонтні роботи на мурах Руської брами – пам’ятки XVІ-XVIII століття. Тут планують виконати роботи по відновленню прибережної башти та оборонних мурів з бійницями.

Фото ua.igotoworld.com.

Новини по темі

Back to top button