Кам'янець-Подільський

Доленосне Трипілля

Подорожуючи одного разу сусіднім районом, приватний підприємець Ніна Басиста й уявити не могла, що поїздка закінчиться знахідкою часів Трипілля, а через рік виллється в оригінальну виставку трипільських візерунків.

Як повідомляє портал культури імистецтва Хронікер, разом із чоловіком пані Ніна любить досліджувати незвідані місця, у тому числі й в навколишніх районах та селах. Рік тому подружжя «занесло» в село Тимків Новоушицького району. Там вони натрапили на розрите чорними археологами трипільське поселення. І найбільше були вражені тими знахідками, які залишили після себе копачі – купами розбитих черепків.

Пізніше їх було підраховано – 11 мішків цінного для істориків археологічного матеріалу доставлено завдяки тамтешній сільській раді в наш заповідник. Нині всі ці черепки виставлені у Вірменському дворику, де дослідники працюють з матеріалом.

Але що ж було з подружжям? Підприємниця захопила із собою додому маленький уламок розбитого посуду. І яке ж було її здивування, коли вона помітила на ньому символ, який намалювала на одному зі своїх рисунків до цієї історії. Тоді ж жінка й зрозуміла, що це – свого роду знак і почала ще більш детально вивчати трипільський період. Але разом з тим у пані Ніни з’явилося бажання писати символічні картини зі знаками тієї культури. Відтоді минув рік, а в майстрині – вже сорок робіт, виконаних в масляній пастелі.

Першим творчість художниці оцінив Борис Негода, котрий відзначив оригінальну манеру пані Ніни й «дав добро» на подальшу роботу. До речі, бажання і натхнення в жінки – хоч відбавляй. Додає їй цього ще й атмосфера у Вірменському дворику, де нині на декодування чекають трипільські уламки, а на перегляд творчості Ніни Басистої – символічні візерунки.

Фото Лілії ПЕТРУК та Олега СІНЬКОВА.

Новини по темі

Back to top button