Кам'янець-Подільський

Літературний конкурс фінішував успішно

Відкритий міський літературний конкурс «Україна починається з тебе» започаткований Хмельницькою міською радою старшокласників «Нова генерація міста» та  гуртком «Юний журналіст» Палацу творчості дітей та юнацтва за підтримки управління освіти Хмельницької міської ради. Конкурс проводився  в рамках патріотичного проекту «Нам будувати майбутнє України» з 15 січня до 5  лютого.

Приємно, що школярі нашого міста так активно долучилися до конкурсу. Було подано 125 робіт у чотирьох номінаціях: «Хмельницький. Погляд у майбутнє» (73 роботи), «Взаєморозуміння і толерантність ― риси, притаманні сучасному суспільству?» (20 робіт), «Українське телебачення. Яким я хочу його бачити?» (23 роботи), «Олімпійські надії Хмельниччини» (9 робіт).

Як інформує Хмельницька обласна рада старшокласників, учасники з 22-х шкіл міста та вихованці гуртка «Юний журналіст» вразили змістовністю своїх роздумів, красою поетичного слова, а також цікавим та неординарним оформленням матеріалів.  Абсолютним лідером з кількості поданих конкурсних робіт стало НВО №9, яке представило 22 роботи.

В усіх номінаціях роботи оцінювалися у трьох вікових категоріях (7-10, 11-14 та 15-17 років). Поважне журі, очолюване керівником гуртка «Юний журналіст» Ольгою Володимирівною Вальковою, звертало увагу на повноту розкриття теми, оригінальність мислення, власну творчу неповторність, грамотність викладу та оформлення роботи. Кращими визнано конкурсні роботи 65 учнів. Нагородження переможців відбудеться 21 лютого на святі рідної мови у Палаці творчості дітей та юнацтва.

Такої масштабності конкурсу ми, його організатори, якщо чесно, навіть не очікували. Після перевірки 125 робіт члени журі залишали кабінет, де відбувалося засідання, надзвичайно втомленими. Та незважаючи ні на що, радісно усвідомлювати, що патріотично налаштована молодь таки є, і вона може чітко та оригінально висловлювати свою позицію щодо майбутнього рідного міста та країни. Віримо, що мрії та побажання сьогоднішніх школярів стануть реаліями завтрашнього дня.

Можна не хвилюватися, майбутнє України в надійних руках молодого покоління!

Катерина УМАНЕЦЬ, голова патріотичного центру Хмельницької міської ради старшокласників, заступник голови обласної ради старшокласників.

УКРАЇНА ПОЧИНАЄТЬСЯ З ТЕБЕ

Україна починається з тебе…
Ти у ній, а вона – у тобі,
У блакитному клаптику неба,
У безкрайньому морі хлібів.
В колискових піснях, що співала
Над тобою матуся твоя,
Й мова рідна коріння пускала,
У тобі, щоб Вкраїна жила.
Бо без мови – немає народу,
Без народу – країни нема.
Відцураєшся раз свого роду –
Все навіки поглине пітьма.
Тож шануй свою мову й культуру,
Славних пращурів гідні діла,
Щоб над Бугом, Дніпром і Дунаєм
Пісня рідна у небо пливла.
Щоб Шевченкові «Думи» звучали,
І Франка «дух» до бою нас «рвав»,
«Рвав вперед», щоб щасливо і вільно
Український народ процвітав.
У великій сім’ї і у вольній
На своїй, Богом даній землі.
Україна починається з тебе!
Тож не зраджуй ніколи її!

Олександра ВЕЗДЕНЕЦЬКА, 7-Б клас гімназії №2

Новини по темі

Back to top button