Економіка

Від одягу до квартири: яке майно ухилянтів будуть продавати на аукціоні

Після введення в дію нового законодавства про мобілізацію та штрафи в Україні почали активно обговорювати перелік майна, яке уповноважені органи можуть вилучити у разі несплати боржником штрафу.

Багато юристів, знайомих з питаннями мобілізації, нагадують, що в разі несплати майно ухильника, як і будь-якого боржника, може бути арештоване, вилучене і продане на державному онлайн-аукціоні “СЕТАМ”. З виручених коштів вирахують суму штрафу, а решту повернуть власнику. За словами юристів, вилучати можуть як нерухоме майно, так і предмети домашнього вжитку.

Наразі на цьому аукціоні, який працює з 2014 року, продається багато лотів, які ще недавно були власністю боржників. Наприклад, користувачі у соціальних мережах поділилися інформацією про те, що Державна виконавча служба Миколаївської області продає на аукціоні упаковку дріжджів зі стартовою ціною 5 гривень. Виявляється, державні виконавці вилучили цю упаковку дріжджів, тому що більше не було чого вилучати.

На аукціоні продаються і більш ліквідні речі, такі як одяг боржників, побутова техніка, посуд.

Оскільки нове мобілізаційне законодавство вступило в силу нещодавно, арештованого майна ухильників на цьому аукціоні поки що немає.

“Боржники у виконавчих провадженнях – це фізичні та юридичні особи, з яких стягуються борги за рішенням суду. Це і несплата аліментів, і невиплата заробітної плати роботодавцями, і інші фінансові зобов’язання. Здебільшого це борги, що випливають з кредитних та договорів позики”, – пояснили у прес-службі CETAM.

У СЕТАМ також зазначили: “На аукціоні можна знайти лоти зі стартовою ціною менше однієї гривні, а також лоти, які коштують мільярди гривень, серед яких заводи, літаки, кораблі, торгові центри тощо. Купівля такого лоту залежить насамперед від зацікавленості покупців”.

Серед конфіскованого майна, яке зараз продається, є багато дивовижних речей. Наприклад, парова швабра, вилучена Центральним відділом державної виконавчої служби у Миколаєві, виставлена на продаж за 150 гривень. Державні виконавці Хмельницької області вилучили в одного з боржників радіоприймач, який був проданий на інтернет-аукціоні за 90 гривень.

Згідно з інформацією на сайті аукціону, окрім дрібних речей, таких як цукерки, посуд та одяг, на торги також виставлені телевізори, ноутбуки, домашні кінотеатри та меблі, які нещодавно належали боржникам.

Новини по темі

Back to top button