Інциденти

Кам’янець-Подільський тимчасово залишився без гарячої води

13 травня Кам’янець-Подільська філія ПАТ «Хмельницькгаз» відключила котельні КП «Міськтепловоденергія» від газопостачання, відповідно підприємство припинило подачу гарячої води для всіх категорій споживачів.

Причиною цього стала відсутність лімітів на газ на травень 2013 року. А це, у свою чергу, спричинено несвоєчасністю розрахунків за блакитне паливо перед НАК «Нафтогаз України», яка вимагає 100% погашення боргів.

Як інформує прес-служба КП «Міськтепловоденергія», заборгованість за газ виникла через те, що станом на 13 травня населення заборгувало КП «Міськтепловоденергія» близько 8 млн. грн., бюджети різних рівнів – 7,5 млн. грн., несвоєчасно погашені пільги та субсидії – 2,5 млн. грн. Найбільшою проблемою є також, що досі з державного бюджету не відшкодовано різницю в тарифах, яка на сьогодні складає 25,2 млн. грн. Хоча є Постанова Кабміну №167, яка зобов’язує проводити такі відшкодування щомісячно. Варто акцентувати увагу, що зважаючи на вище сказане, КП «Міськтепловоденергія» не має власних боргів, а держава заборгувала значну суму підприємству.

НАК «Нафтогаз» відмовляється брати до уваги всі ці фактори, тому місто залишилося без гарячої води. У такій же ситуації опинилися майже всі теплопостачальні організації України.

Наразі керівництво міста та підприємства намагається вирішити цю ситуацію, проводяться переговори. Вже досягнуто перших результатів – завдяки втручанню депутата Верховної Ради Володимира Мельниченка вдалося домовитися про часткове виділення лімітів для котельні по вул. Князів Коріатовичів, 56, де працюють когенераційні установки. Завдяки цьому гарячу воду зможуть отримувати лікарні, пологовий будинок та частина мешканців Жовневого.

Переговори тривають і надалі, можливо, ситуація буде вирішена упродовж тижня. Про відновлення постачання гарячої води буде повідомлено додатково.

Адміністрація підприємства просить вибачення за тимчасові незручності.

Новини по темі

Back to top button