Кам'янець-Подільський

Олег Наливайко розповів про кроки НСЖУ для розвитку медіаосвіти

Голова Національної спілки журналістів Олег Наливайко зустрівся зі студентами Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка у рамках фестивалю «Журналістська весна».

Захід, що традиційно збирає викладачів, студентів, випускників та абітурієнтів Інституту, проходив з 20 по 25 травня. Це вже 46-й фестиваль, який цього року отримав назву «Журналіст на варті», адже був зосереджений на журналістиці як небезпечній, а іноді екстремальній професії.

Як інформують у НСЖУ, в рамках заходу було організовано майстер-класи відомих українських журналістів Жана Новосельцева, Андрія Куликова, Олександра Бутка, Віталія Портнікова. Також відбулися Міжнародна студентська конференція, проект «Газета за 24 години», під час якого українські та білоруські студенти-журналісти готували випуск газети за добу.

Голова НСЖУ Олег Наливайко привітав учасників фестивалю, розповів про ті кроки, які робить Спілка в напрямку розвитку медіа-освіти, а також прозвітувався про хід роботи над виданням серії книг «Золоті імена української журналістики». Про цю серію Олег Наливайко розповідав на початку вересня минулого року під час посвячення першокурсників Інституту журналістики КНУ.

– Уже вийшла друком перша книжка «Адвокат журналістики» про багаторічного голову НСЖУ Ігоря Лубченка. В цьому році вийде друком книга про Володимира Здоровегу – багаторічного декана факультету журналістики Львівського державного університету, триває робота над книгою про Анатолія Москаленка – багаторічного керівника Інституту журналістики, – сказав Олег Наливайко.

Крім цього, як розповів голова НСЖУ, завдяки зусиллям Спілки було досягнуто урядового доручення та рішення на рівні Міністерства освіти про визнання журналістики творчою спеціальністю. Це дасть змогу суттєво поліпшити умови викладання медіа-дисциплін на профільних факультетах, залучивши журналістів-практиків до проведення фахових майстер-класів.

Новини по темі

Back to top button