Кам'янець-Подільський

Стильний та благодійний День молоді

30 червня Кам’янець-Подільський відсвяткував День молоді, що проходив під патронатом міського голови Михайла Сімашкевича.

На площі Польський ринок зібралось чимало молоді, щоб взяти участь у святкуванні. А заходів було також чимало. Навпроти Ратуші за підтримки фотоклубу «Погляд», Богдана Горбатюка  та багатьох креативних фотографів відбулась «Фотосушка» із благодійним аукціоном. Кошти із проведеної акції  (понад 500 грн.) передані у благодійний фонд «Шанс» Нікіти Рейди для підтримки діток із фізичними вадами розвитку.

На другому поверсі Ратуші відбулась міні-конференція волонтерського руху «Милосердя», присвячена проблемі безпритульних тварин та літературні читання власних творів талановитих молодих поетів міста, серед яких Ольга Комарова, Ігор Старенький, Анастасія Надвідна, Христина Руссу, Віоліна Ситнік, Олександр Войнарський та Галина Комарніцька.

Після виступів поетів у залі Магдебурзького права відбулась презентація навчального центру для студентів «Формат Студента», а також усі із захопленням дивились документальний фільм «Чотири Елементи хіп-хоп культури», презентований Андрієм Зайцем, про розвиток хіп-хоп культури серед молоді в Кам’янці-Подільському.

А тим часом на площі відбувався святковий концерт. Своє мистецтво глядачам подарували танцювальна студія «На Бісс», на чолі якої був Андрій Повозніков та Кам’янець-Подільська команда «О.team» (паркур), акробатичні виступи яких достойні перших місць у всіх талант шоу України. Також відбувались танцювальні майстер-класи із вуличного танцю (брейкданс) від команди «Texas team». Уся концертна частина заходу проходила під ритми одного із кращих скретч-діджеїв СНД Андрія «DJ Jeremy Star» Гончарова.

Директор департаменту гуманітарної політики Альона Кузема нагородила грамотами Кам’янець-Подільської міської ради лідерів молодіжної політики міста – режисера та оператора Андрія Зайця, хореографа Андрія Повознікова, ді-джея Андрія Гончарова, голову студентської ради Олександра Гайдамащука та фотоклуб «Погляд».

Допомогу в організації Дня молоді надали «Фундація Регіональних Ініціатив», відомі за курсами муніципального управління та багатьма соціальними акціями, студентський колектив економічного факультету К-ПНУ ім. Івана Огієнка, а також «Молодіжна Рада».

Ініціативною групою проведено серед молоді віком від 13 до 24 років опитування щодо перспектив розвитку молодіжної політики міста і проведення різних заходів, в якому взяло участь понад 50 чоловік.

За результатами опитування молодь найбільше хоче бачити у майбутньому реорганізацію молодіжних музичних заходів, формат яких останнім часом більше нагадував звітний концерт, а не розважальне та культурне явище. Більше 70% опитаних хоче побачити частіше на вулицях нашого міста спортивні змагання, мистецькі заходи, багато молодих людей виявило ініціативу до проведення екологічних та благодійних акцій.

Близько 67% опитаних не відмовились би стати волонтерами та активно приймати участь у різних акціях як учасники, а не глядачі, тому на базі цього виникає ідея створення молодіжного порталу для молоді, де інформувалося б про проекти в місті та за його межами, а кожен учасник міг би висловити свою думку та дати пропозицію до його проведення або створення.

Окремо надходили пропозиції щодо частішого проведення на вулицях Кам’янця-Подільського флешмобів.

Формат проведення Дня молоді сподобався учасникам і глядачам, адже відразу відбувалось кілька заходів одночасно і кожен зміг обрати дійство на свій смак. Аналізуючи різні пункти опитування молоді ініціатори прийняли рішення проводити більш якісні заходи у нашому місті, залучаючи більшу кількість організацій та рухів, а також допомагати реалізовувати цікаві проекти серед молоді, адже якщо направити потенціал молодих людей у правильне русло, можна зробити в майбутньому багато цікавого для розвитку суспільства і країни в цілому.

Новини по темі

Back to top button