Інциденти

Проїзд у потягах подорожчав

«Укрзалізниця» підвищила ціни на проїзд у потягах з 16 липня 2013 року. Квитки подорожчали на 10 відсотків, а у жовтні знову підвищать вартість проїзду ще на 10 відсотків.

Як повідомили у прес-службі «Укрзалізниці» виданню Молодий буковинець, від сьогодні у всіх категоріях вагонів, окрім СВ, вагонів поїздів Інтерсіті+ та приміських поїздів у внутрішньому та міжнародному сполученнях змінено тарифи на перевезення пасажирів залізничним транспортом.

Вартість подорожі залізницею у внутрішньому сполученні в плацкартному та купейному вагонах з 16 липня підвищилася на 10%, наступний етап – з 1 жовтня вартість зросте теж на 10%. Зокрема, квиток у плацкартному вагоні поїзда «Київ – Сімферополь» подорожчав на 7 гривень, а зі Львова до Черкас на 6 гривень.

Це не останнє підвищення вартості: уже з 1 жовтня поїздка з Києва до Сімферополя буде коштувати не 108,61 грн, як зараз, а 116,78 грн. Суттєвіше подорожчали квитки у купейних вагонах. Так, до підвищення ціна складала 167,03 грн з Києва до Сімферополя, а тепер – 181,03. Проте з 1 жовтня – 196,44 грн. У міжнародному сполученні відсьогодні у всіх категоріях вагонів, окрім СВ, вартість збільшилася на 5%, наступне підвищення відбудеться з 1 жовтня теж на  5%. Наприклад, квиток на потяг №2 Київ – Москва подорожчав на 5 грн (1028,12 грн).

Залізничники нарікають на збитковість пасажирських перевезень і наголошують на тому, що іншими видами транспорту користуватися дорожче.

«Підвищення рівня тарифів на перевезення пасажирів дасть можливість лише частково зменшити збитковість пасажирських перевезень та спрямувати частину коштів на капітальний ремонт  вагонів.  Окрім того, зростання тарифів обумовлене необхідністю поступового зменшення перехресного субсидування пасажирських перевезень за рахунок вантажних. Збитки Укрзалізниці від пасажирських перевезень лише у першій половині цього року склали близько 3,5 млрд грн.». – пояснили подорожчання у прес-службі «Укрзалізниці».

Новини по темі

Back to top button