Інциденти

Кам’янець-Подільський відсвяткував День незалежності України

24 серпня вся Україна відсвяткувала одне з найвеличніших загальнонаціональних свят – День Незалежності України.

Двадцять два роки на теренах нашої держави панує свобода, незалежність, демократичні ідеї, двадцять два роки ми горді з того, що живемо у вільній державі. Україна стала за цей час на новий шлях розвитку, здобула визнання у світі й показала, що у неї є найбільше багатство – її народ.

Як інформує прес-центр Кам’янець-Подільської міської ради, у день відзначення 22-ої річниці незалежності України в Кам’янці-Подільському відбулося чимало святкових заходів, приурочених цій події.

На історичному факультеті Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбувся круглий стіл на тему «22 річниця незалежності України: досягнення та перспективи».

На площі Польський ринок кам’янчани мали змогу оглянути виставку робіт образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Таланти твої, Україно».

Приєднались до святкування 22-ї річниці незалежності України і найменші патріоти міста, які взяли участь у дитячому святі під гаслом «Україна у нас одна» на площі біля міського Будинку культури.

Масштабні урочистості розпочались із того, що народний депутат України Володимир Володимирович Мельниченко спільно із секретарем міської ради, президентом депутатського клубу Анатолієм Івановичем Качуровським поклали квіти до пам’ятника великого генія українського народу, справжнього патріота своєї держави – Тараса Шевченка.

Важливим моментом заходу стало винесення найбільшого в історії міста прапора, розмір якого 15х3 метри.

Після цього кам’янчани спільно з представниками влади взяли участь у надзвичайно дивовижному дійстві – параді вишиванок. Понад тисячу осіб пройшли від вулиці Шевченка до Старого міста в українському одязі, символізуючи єдність народу і його прагнення бути щирими українцями, які люблять свою Батьківщину.

Далі розпочалося урочисте зібрання з нагоди 22-ої річниці незалежності України «Незалежна і єдина будь навіки, Україно!».

Привітав кам’янчан народний депутат України Володимир Володимирович Мельниченко. Він зазначив, що український народ сьогодні має на кого рівнятися, бо історія нашої Батьківщини знає чимало імен, якими ми пишаємося. Володимир Володимирович закликав кам’янчан бути дружніми, єднатися заради процвітання свого міста, краю, держави.

Із привітальним словом від імені міського голови до присутніх звернувся секретар міської ради, президент депутатського клубу Анатолій Іванович Качуровський: «З нагоди всенародного свята – 22-ї річниці незалежності України звертаюсь до вас, жителів прекрасного куточка України – стародавнього Кам’янця-Подільського, із щирими словами вітання. Низький уклін вам за щиру любов до рідного міста, за ваш патріотизм, ваше щире прагнення перетворити Кам’янець на справжнє європейське місто. Бажаю всім нам довгих років миру та добробуту! Із Днем незалежності!».

Далі відбулося традиційне нагородження подяками та грамотами Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької обласної ради, Кам’янець-Подільської міської ради.

Під час урочистостей було вручено і відзнаки від міського голови Михайла Сімашкевича «За заслуги перед міською громадою».

У рамках відзначення 22-ї річниці незалежності України в місті відбулося театралізоване дійство за участю груп військово-історичної реконструкції – учасників IIIВсеукраїнського фестивалю «Остання столиця». Любителі військового мистецтва мали змогу переглянути реконструкцію боїв 1917-1921 років.

Продовжилось святкування народними забавами. Учасники свята мали змогу насолодитися і танцями, і співами, які дарувала талановита молодь міста та області.

Фото informweek.com та прес-служби Кам’янець-Подільської міської ради.

Новини по темі

Back to top button