Кам'янець-Подільський

Правоохоронці встановлюють причини пожежі в міському Будинку культури

15 жовтня в прес-центрі міської ради відбувся брифінг для засобів масової інформації за участю заступника міського голови Сергія Віталійовича Бабія, директора департаменту гуманітарної політики Альони Леонідівни Куземи та начальника ІІ державного пожежного загону Іванюка Олега Васильовича.

Новиною, що викликала останніми днями обговорення у мешканців міста, стала пожежа в міському Будинку культури. Щоб розвіяти чутки та історії, які ширяться містом, представникам преси розповіли про події, які передували виникненню пожежі та безпосередньо про дії пожежників, спрямовані на її локалізацію.

Як зазначають у Кам’янець-Подільській міській раді, про те, що відбувалось в міському Будинку культури 11 жовтня, розповіла директор Департаменту гуманітарної політики Альона Кузема: «З дев’ятої години вечора до 22.45 відбувався концерт Олега Винника, близько 23.10 год. приміщення покинули люди, а вже до 23. 40 вивезли всю апаратуру. Після цього там залишились охоронець та електрик. За десять хвилин до півночі працівники почули запах диму у фойє приміщення й одразу ж зателефонували до пожежної служби».

Як повідомив начальник ІІ державного пожежного загону Олег Іванюк, о 23.54 год. надійшло повідомлення про пожежу в Будинку культури. Одразу ж на місце події було направлено 3 відділення рятувальників Державної служби України з надзвичайних ситуацій Кам’янець-Подільського гарнізону та добровільні пожежні дружини ТОВ СП «Нібулон» та ПАТ «Подільський цемент». За двадцять хвилин вдалося локалізувати пожежу, а о другій годині ночі ми відзвітували про її завершення.

«Найбільше, чого ми боялися, – це те, що пожежа із коридору, де власне і виникло загорання, перекинеться на сцену та другий поверх. Якби це сталося, наслідки були б набагато трагічнішими, адже в приміщенні дерев’яне перекриття, яке погасити надзвичайно складно. Щоб не допустити поширення полум’я, місце пожежі було оточено з трьох сторін, і завдяки злагодженим діям пожежників вдалося уникнути його переходу на інші приміщення Будинку культури»,  розповів Олег Васильович.

Під час виникнення надзвичайної ситуації на місце події одразу ж прибули і заступники міського голови Сергій Віталійович Бабій, Василь Олександрович Сукач та начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Юрій Володимирович Крилов.

Сергій Бабій зауважив, що надзвичайно професійними були дії пожежників, які виконували все швидко та злагоджено.

«Вранці на місце пожежі прибув міський голова Михайло Сімашкевич разом із експертами з міста Хмельницького. Останні після проведених експертиз нададуть офіційну версію причин пожежі. За розпорядженням міського голови  було створено робочу комісію на чолі із заступником міського голови Василем Сукачем, яка повинна оцінити завдані збитки. Проте попередньо уже відомо, що надзвичайною ситуацією пожежу в міському Будинку культури не буде визнано, тому розраховувати на будь-яке фінансування з обласного чи державного бюджетів не варто».

Офіційні результати експертизи, проведеної фахівцями з Хмельницького, будуть оголошені одразу ж після їхнього остаточного висновку. Сергій Віталійович нагадав, що міська влада ще два роки тому розробила проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт міського Будинку культури, однак кошти (їх потрібно 16 млн грн.) для капітального ремонту до цього часу з державного бюджету не виділили. Для місцевого бюджету така сума є непідйомною.

Наразі в приміщенні Будинку культури ведуться відновлювальні роботи.

Новини по темі

Back to top button