Інциденти

В Україні знову вирує майдан

В Україні уже четверту добу вирує Євромайдан. На площах України зібралися численні прихильники євроінтеграції, які виступають проти рішення Кабінету Міністрів України зупинити на невизначений термін процес підготовки до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Нинішня акція протесту – наймасовіша з часів Помаранчевої революції.

Наймасовіші майдани збираються в Києві та Львові. Висловити своє незадоволення щодо рішення Уряду на майдани вийшли активісти й інших міст – зокрема, Одеси, Дніпропетровська, Харкова, Івно-Франківська, Чернігова.

За декілька днів на Євромайданах відбулись численні сутички мітингувальників із правоохоронними органами та між представниками різних політичних сил. У Харкові  міський голова Геннадій Кернес заборонив проводити будь-які масові акції у зв’язку із погіршенням епідеміологічної ситуації. Проте організатори Євромайдану в Харкові не збираються змінювати свої плани щодо мирного обговорень питань євроінтеграції на Харківському майдані Свободи.

У Чернігові ж за рішенням окружного адміністративного суду Євромайдан розігнали. Таке рішення було прийняте за поданням міської влади. Причиною для таких дій стала надзвичайна ситуація. Як інформують міські ЗМІ, один із учасників мітингу намагався влаштувати акт самоспалення, обливши себе бензином.

Подібна ситуація склалася ще у 5 містах – Львові, Києві, Харкові, Миколаєві та Одесі. Окружні адмінсуди заборонили чи обмежили проведення масових заходів, що дає право розганяти подібні акції.

Майже щохвилини українські та закордонні ЗМІ повідомляють про перебіг подій на майданах України.

На тлі такого сплеску суспільної активності Кам’янець зберігає спокій. У нашому місті не відбуваються акції протесту.

У соціальних мережах було повідомлення про те, що ВО «Свобода» закликає вийти на вулицю, проте ні 23, ні 24 листопада Євромайдан у Кам’янці так і не зібрали.

23 листопада на площі біля міської ради було встановлено партійні намети ВО «Свобода», але активності там не спостерігалось. Як розповіли журналістам міських видань активісти партії, свободівці збираються у Київ на народне віче, а у Кам’янці партія планує 26 листопада пікетувати міську раду.

На офіційній сторінці Володимира Мельниченка у соціальній мережі Facebook опубліковано інтерв’ю народного депутата парламентському телеканалу «РАДА», в якому він торкається питання євроінтеграції. Володимир Володимирович переконаний, що Україна не змінила свого курсу на Європу, просто наразі взято невеличку паузу, оскільки, як зазначив політик, політично Україна готова йти в Європу, але економічно – ще ні.

Також Володимир Мельниченко висловив думку про те, що Президент таки підпише угоду про асоціацію.

Нагадаємо, що з 24 листопада  інтернет-видання «7 днів» передає трансляцію прямих ефірів Громадського телебачення, журналісти якого ведуть репортажі з наймасовіших Євромайданів України.

Фото mukachevo.net.

Новини по темі

Back to top button