Кам'янець-Подільський

«Кам’янецька турка» відбудеться у травні

Цього року Кам’янець має амбітні плани започаткувати новий фестиваль, що пов’язаний з розвитком кавової справи у місті. Адже, опираючись на дослідження польського історика Даріуша Колодзейчика, турецька кава з’явилась вперше на теренах сучасної України саме у Кам’янці-Подільському через те, що місто розташовувалось на перетині торгівельних шляхів між Заходом та Сходом. Саме у Кам’янець-Подільський було доставлено першу партію ароматної кави під час 27-літнього турецького правління. Цілком закономірно, що тут у 1672 році було засновано першу кав’ярню. А вже на 1681 рік у місті було 10 кав’ярень (у Відні першу кав’ярню відкрили лише через два роки!).

Сьогодні, прогулюючись древніми вуличками Кам’янця, ми можемо відчути забутий кавовий аромат. Багато місцевих кав’ярень і ресторанчиків пропонують широкий спектр кавових напоїв, відтворюючи тим самим яскраву сторінку історії Кам’янця-Подільського.

Як інформує прес-служба Кам’янець-Подільської міської ради, 26 лютого в готельному комплексі «7 днів» відбулась нарада з представниками туристичної сфери та власників кав’ярень міста щодо проведення фестивалю нового формату. Спільно було визначено назву Фестиваль кави «Кам’янецька турка». Фестиваль планується провести 03 травня.

Концепція Фестивалю кави передбачає максимальну популяризацію кави, висвітлення історичного минулого міста та повернення традицій кавопиття, встановлення Рекорду України та, можливо, Рекорду Гіннеса «Найбільша турка кави».

Заходи фестивалю міститимуть науково-освітню складову (круглий стіл «Історія кавоваріння в Кам’янці-Подільському»), гастрономічну складову (майстер-класи із кавоваріння «На всі смаки», приготування кави у великій турці «За кавою єднаймося!» (на рекорд), конкурс майстерності «Латте-арт», ярмарок солодощів до кави), мистецьку складову (поетичне свято віршів про каву, виставка кавових атрибутів, Belly dance шоу, майстер-клас східних танців), розважальну складову (гадання на кавовій гущі «Магія кави», кавова естафета, квест по історичних місцях Кам’янця-Подільського «На запах кави», фотосушка «Кава і кохання», розіграш призів кавової тематики (електро- та супутні товари) та ін.

Наразі розробляється кошторис фестивалю та здійснюється пошук генерального спонсора.

Щиро сподіваємось, що Кам’янець-Подільський гідно увійде у вже сформовану спільноту європейської кавової індустрії.

Новини по темі

Back to top button