Інциденти

Розпочалися поставки природного газу через польський кордон

15 квітня німецький газовий концерн RWE AG через свій підрозділ RWE Supply & Trading розпочав постачання природного газу в Україну. Це перша партія газу, який НАК «Нафтогаз України» купує у європейських постачальників в цьому році.

«У першому кварталі 2014 р. НАК «Нафтогаз України» імпортувала природний газ виключно від ВАТ «Газпром». Зараз ми продовжуємо переговори з нашими російськими колегами, і компанія прийняла рішення використовувати інші джерела поставок», – зазначив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Як інформує прес-служба Кам’янець-Подільської міської ради, поставки газу через Польщу в Україну здійснюються згідно з 5-річною рамковою угодою між НАК «Нафтогаз України» та RWE Supply & Trading, яка підписана у травні 2012 року. Поставки RWE в Україну базуються на європейських принципах ціноутворення, включаючи витрати на доставку в Україну. Угода передбачає постачання до 10 мільярдів куб. м природного газу на рік.

У 2013 році RWE Supply & Trading вже поставила близько 1 млрд. куб. м газу НАК «Нафтогаз України». Щоденна можлива потужність для імпорту НАК «Нафтогаз України» з території Польщі складає близько 4 млн куб. м природного газу на добу. У своєму офіційному повідомленні RWE AG підтверджує готовність збільшити обсяги постачання газу в Україну, щойно будуть зняті транспортні обмеження на словацько-українському кордоні.

Фото capital.ua.

Новини по темі

Back to top button