Кам'янець-Подільський

Турсезон відкрито. Рекорди встановлено

3 травня в Кам’янці-Подільському відбулося офіційне відкриття туристичного сезону, що стартував під гаслом «В одному місті – цілий світ».

Цього дня відбувся фестиваль кави «Кам’янецька турка», що подарував кам’янчанам та гостям міста чимало сюрпризів – майстер-класи із кавоваріння, ярмарок солодощів до кави, виставка кавових атрибутів, ворожіння на кавовій гущі, фотосушка «Кава і кохання», майстер-клас східних танців та безліч інших розваг.

Найголовнішою подією дня стало встановлення двох рекордів України – найбільшої турки свіжозвареної  кави та найдовшої дитячо-юнацької стріт-арт галереї  «Мости єднання».

Кавова тематика для відкриття цьогорічного турсезону обрана не випадково. Як стверджує у своїх дослідженнях польський історика Даріуша Колодзейчика, турецька кава вперше з’явилася на теренах сучасної України саме у Кам’янці-Подільському, оскільки місто розташовувалось на перетині торгівельних шляхів між Заходом та Сходом. У 1672 році в місті було засновано першу кав’ярню,  а вже 1681 року таких закладів було десять.

Цілком закономірно, що через 333 роки після фіксації такого факту в Кам’янці-Подільському заварять 333 літри кави. Пригощатимуть запашним напоєм та  частуватимуть  смачним  стокілограмовим  тортом усіх бажаючих.

Завершиться свято виступом гурту «Ремікс» та фаєр-шоу.

Об’єктиви фотокамер інтернет-видання «7 днів» вловили чимало яскравих моментів відкриття туристичного сезону, які можна переглянути у соціальній мережі Вконтакті (http://vk.com/album-50243923_194460704). А про найцікавіші моменти читайте у наступних публікаціях:

 В Кам’янці з’явилась 3D-зебра;

 Доленосне Трипілля;

Майстер офортів та поезії.

Також під час відкриття туристичного сезону кам’янчани та гості міста мали змогу відвідати вситавку головних уборів «Вся справа в капелюшку», фотосушку «Кава і кохання», відкритий дитячо-юнацький конкурс-пленер мистецьких навчальних закладів «Замковий етюд», майстер-класи із кавоваріння «На всі смаки», виставку кавових атребутів, фольклорне дійство «Подільські забави», міні-оперу «Трубадур», пісенний марафон «Мелодії старого Кам’янця», презентацію гурту «Ремікс» та фаєр-шоу; взяти участь у конкурсі майстерності «Латте-арт», ярмарку солодощів до кави, відкритті міні-фестивалю експериментальної археології «Історичний пікнік», ворожінні на кавовій гущі «Магія кави», велопробігу «Кам’янець туристичний».

Фото Олега СІНЬКОВА.Читай нас там де зручно


Читай нас там де зручно

Новини по темі

Back to top button